Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A katonák mit hordtak a...

A katonák mit hordtak a málhazsákban?

Figyelt kérdés
A Magyar Néphadsereg , később Magyar Honvédségnél rendszeresített málhazsákban pontosan miket hordtak?

2017. ápr. 13. 10:05
 1/7 anonim ***** válasza:
9%
Málhát.
2017. ápr. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ez aztán az építő jellegű hozzászólás!
2017. ápr. 13. 10:30
 3/7 anonim ***** válasza:
85%

ugyanazt mint most csak a bundeswehr zsákban...

ha 1 napra pakoltak akkor 1 napos felszerelést

ha 3 napra akkor 3 naposat.


pl: napi élelem, víz, gyalásó, váltásgyakorló, sátorlap, esővédő, valamint a számodra hasznos felszerelések a feladat végrehajtásához.

2017. ápr. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Értelem szerűen amit beleraktak. :D


Amúgy jó kis cucc. Nekem is van, és 1 heti ruha simán belefér.

2017. ápr. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
94%

Riadókor, én két pokróccal tömtem ki. :)

Ellenőriztek, megkérdezte a tész-es alhadnagy, hogy ezekkel akarok a háborúba menni? Két hét kedvezmény megvonást kaptam.

2017. ápr. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

33%-ban hasznos választ adtam...

Mókás, és vajon miért? EZEK kerülnek bele bakker... Agyam eldobom hogy mi alapján értékel néhány fogyatékos....

2017. ápr. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 szenes43 ***** válasza:
Málhazsák? Nálunk hátizsák volt a 3 hónapos kiképzésen a BM.Határőrségnél és mikor harcászati foglalkozás volt akkor kellett felvenni. Körben rácsatolva pokróckoszorú,sisak a fejen,kulacs, gyalogsági ásó a derékszíjon. A csajka a hátizsákban,a kanál a csizmaszárban.A hátizsák kis zsebébe fegyverolaj fajtái,meg kenderkóc. Másikban boksz, sárkefe,bekenő és fényesítő kefe a csizmához.Nejlonzacskóban tisztálkodási felszerelés.Kb. egyszer volt zászlóalj riadó majd tanfolyamok és mentünk ki az őrsre.Ott már csak napi 8 óra határőrizet volt többnyire éjjel. Tártáska, 3 tár és az AK-47 es, valamint jelzőrakéták ha probléma adódott és fellőttük a "tisztet kérek" jelzést.
2017. ápr. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!