Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Oroszország miért gondolja,...

Oroszország miért gondolja, hogy feltartóztathatja a NATO politikai és katonai terjeszkedését, erősítését?

Figyelt kérdés
A NATO vezetője, az USA gazdasága több, mint tízszer erősebb, mint Oroszországé és katonai költségvetése is ennyivel nagyobb. Technológiailag is vezető, a vetélytársak előtt jár. A '90-es évek óta az Amerikai Egyesült Államok a világ egyetlen szuperhatalma és nagyon széleskörű nemzetközi szövetségi rendszerrel rendelkezik. Közép- és Kelet-Európában a nyugati modell, integráció a vonzóbb. Ha a NATO csapaterősítéseket hajt végre a keleti tagállamokban, az ellen sem tud tenni semmit Oroszország.

2017. máj. 27. 14:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
20%
És a NATO miért gondolja, hogy joga van a politikai és katonai terjeszkedésre? Az USA a világ zsandára szerepében tetszeleg, a NATO nagyjából ugyanaz neki, mint Orbánnak a TEK.
2017. máj. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 MolotovPunk ***** válasza:
62%

/És a NATO miért gondolja, hogy joga van a politikai és katonai terjeszkedésre? /


Talán mert az oroszokból senki sem kér...

Lengyelország meg Románia sem véletlenül van tele amerikai katonákkal és NATO rakétákkal.

A Balti államokban is amerikai és Ausztrál alakulatok tartózkodnak.


A NATO az ukrán válság és az ottani orosz beavatkozás miatt a tavaly júliusi varsói csúcstalálkozón döntött úgy, hogy keleti szárnyán megnöveli védelmi képességeit. Ennek értelmében áprilisban Lengyelországba és a balti államokba az észak-atlanti szövetség négy nemzetközi zászlóalját telepítik rotációs rendszerben. Az amerikai parancsnokságú, mintegy ezerfős, román és brit katonákból álló zászlóalj nagy része az északkelet-lengyelországi Bemowo Piskiében, valamint Orzyszban állomásozik majd.

2017. máj. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Gondolod, ha lekensz egy pofont, ez pontosan elegendő ok, hogy én is pofozkodjak? Ha a világ így működne, már rég nem létezne.

De én nem tiltom meg neked, hogy egyoldalúan és elfogultan szemléld a világot. Azt pedig nem kérdezem meg, hogy te mit tiltanál meg. De ha értelmesen és tisztességgel felvetsz valamit, szívesen cserélek róla eszmét.

Bízom benne, hogy megértetted a szemléletbeli különbséget.

2017. máj. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
17%
Mert erősebb mint a Nato.
2017. máj. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező,azért egy kicsit elfogult vagy,nem?

Lehet,hogy az oroszok nem hiszik hogy erősebbek meg hogy sikerülni fog nekik de te mit csinálnál ha valaki meg akarna ölni aki valamivel erősebb nálad? Hát,gondolom azért próbálnád elriasztani amennyire lehetséges!

Aztán ott van Kína,ami nagyon fegyverkezik és még nem tudjuk hogy ki mellé állna.India is dinamikusan növekszik,lehet hogy hamarosan tényező lesz. Ha ezek összeállnak,ellenük is erősebb az usa?

A Nato terjeszkedését nem állítják meg de egy bizonyos határon túl már ilyen könnyen nem fog tudni terjeszkedni Oroszország irányába. Románia még ok, de onnan keletebbre már biztos nem megy békés úton!

A világháborút nem robbantják ki mert az atomkatasztrófához vezet,maradnak a kisebb,helyi háborúk a világban ahol egymással szemben álló feleket fegyverezhetnek fel.Ez viszont azért nem vezet sehova mert a muníció sohase fogy el,a veszteségek meg nem olyan nagyok hogy kiirtsák egymást.

Ha olyan valaki olvassa ezt (amúgy nem hiszem) akkor innen üzenném hogy ha már érdekszférára van szükségetek akkor ne romboljátok hanem építsétek a világot! Egy-egy szétlőtt ország nem lesz hasznára egyik félnek sem, igaz ellensége sem lesz már.

Persze,ha csak a fegyvereket akarjátok próbálgatni akkor jól csináljátok!

2017. máj. 28. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
38%

"A Nato terjeszkedését nem állítják meg de egy bizonyos határon túl már ilyen könnyen nem fog tudni terjeszkedni Oroszország irányába. Románia még ok, de onnan keletebbre már biztos nem megy békés úton!"


Persze hogy nem megy békés úton, ha "felkelőket" telepítenek oda és a saját diktátoraikat tartják hatalmon. Itt nem a NATO az agresszív, terjeszkedő fél még mindig, hanem Oroszország.

2017. máj. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

Arrafelé ez a normális berendezkedés,ez a garancia a stabilitásra! Meg lehet nézni Líbiát,Ukrajnát hogy mit hozott a nagy usa demokrácia,de meg lehet nézni Irakot,Afganisztánt is! Ha bárkut megkérdezel,visszasírják a diktátorokat és elítélik az amerikai megszállást!

De ha már itt tartunk,a demokratikus bábkormányok is idegen hatalom parancsát hajtják végre,akkor meg mi a különbség?

2017. máj. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
51%

"Arrafelé ez a normális berendezkedés,ez a garancia a stabilitásra!"


Milyen arrafelé? Ukrajna itt van mellettünk egy köpésre, tökéletesen stabilan megvolt a saját demokráciájában, amíg be nem vonult a fél orosz hadsereg, meg a "felkelők" (=orosz katonák). Úgy valóban nehéz stabil országnak lenni, ha a legnagyobb szomszédod 5 évente háborúzik valakivel a környéken és egy megalomániás diktátor van az élén, aki még mindig azt hiszi, hogy egy szuperhatalmat vezet.


"Meg lehet nézni Líbiát,Ukrajnát hogy mit hozott a nagy usa demokrácia,de meg lehet nézni Irakot,Afganisztánt is! Ha bárkut megkérdezel,visszasírják a diktátorokat és elítélik az amerikai megszállást! "


1. Líbiában nem az USA nyomására bukott meg a diktatúra. Ha megnézed a történelmet, a diktátorok mindig megbuknak, előbb vagy utóbb. Nem lehet sokáig széllel szemben pisálni.

2. Ukrajnát már leírtam, sokáig nagyon jól megvolt egy parlamenti demokráciaként.

3. Irak szintén nem az USA miatt lett ilyen, hanem az idióta diktátorának köszönhetően, aki Iránnal és Kuvaittal háborúzgatott. Ráadásul az egész ország léte egy vicc, harmada síita, harmada szunnita, a másik harmada meg kurd, fel kellene osztani az egészet, úgy ahogy van.

4. Afganisztán pont azért a világ pöcegödre, mert az oroszok hatalomra segítettek egy kommunista diktatúrát, aztán az megbukott és bevonultak. Jól el is verték őket, mint jég a határt. Azóta egy szemétdomb az egész ország.

5. Baromira nem kérdeztél meg te senkit arról, hogy minek örülnének jobban: egy új diktátornak, vagy a békének és demokráciának.

2017. máj. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
52%

"Ukrajna itt van mellettünk egy köpésre, tökéletesen stabilan megvolt a saját demokráciájában, amíg be nem vonult a fél orosz hadsereg, meg a "felkelők" (=orosz katonák). "

Ez természetesen egy ordító nagy hazugság mert mindannyian emlékszünk hogy a nyugat puccsal eltávolította az oroszbarát kormányt mialatt az oroszok a téli olimpiával voltak elfoglalva.

Tehát nem,nem voltak el stabilan a saját demokráciájukkal sőt,a te értékrended szerint nem is demokrácia volt ott de addig mindenképp stabilitás volt amíg a nyugat forradalmat nem csinált egy olyan országban ami mindig is orosz érdekszféra volt!

Az oroszok nem bevonultak,amikor az oroszok bevonulnak akkor a fővárosig meg se állnak! Neem,az oroszok azt mondták ráhagyják az egészet az ukránokra de a Krím félsziget az övék történelmi,stratégiai,demográfiai okokból. Rá lehet nézni a térképre hogy a Krím félsziget Ukrajna mekkora részét teszi ki!

Úgy beszélsz mintha az oroszok egész ukrajnát felforgatták volna pedig azt pont a nyugat csinálta még azelőtt hogy az oroszok elfoglalták volna a krímet és hát azóta folyamatosan.

Az egész háború meg a nyugati bábkormány teljesen gallyra tette az ukrán gazdaságot ahogy az előre látható volt.

A többi,általad említett országra most rá se térek mert már az ukrajnáról írt hazugságod felvitte a vérnyomásomat!

2017. máj. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 MolotovPunk ***** válasza:
8-as válaszolónak igaza van.Én is leírtam volna hasonlóan a meglátásom erről,de múltkor meló után baromi fáradt voltam már.
2017. máj. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!