Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Egy hagyományos fegyverekre...

Jeffrey Spender kérdése:

Egy hagyományos fegyverekre lekorlátozott háborút a NATO és Oroszország között ki nyerne meg Kelet-Európában?

Figyelt kérdés
2017. júl. 20. 19:37
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
NATO
2017. júl. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

A NATO légierője szétkapná az oroszokét, utána meg a szárazföldi erőiket is.

Pápá, Szergej!

2017. júl. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim válasza:
100%
NATO
2017. júl. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg tényezőtől függ. Ha mindkét fél előkészült a háborúra, tehát nem hirtelen történik, akkor a NATO.

Viszont ha Oroszország hadüzenet nélkül váratlanul megtámadja a NATO tagországokat, akkor rövidtávon biztosan az oroszoknál lenne az előny. A balti-államok, Románia, Bulgária pillanatok alatt elesne. Magyarországon, Szlovákián és Lengyelországon állna meg a front valószínűleg akkor, ha Nyugat-Európából gyorsan mozgósítják a tagok hadseregeit. Amikor az USA beavatkozik, a front egyre visszább tolódna, a NATO Oroszország belterületéig nyomulna, de az eredeti orosz határokon túl nem sokkal tudnának menni, mert az orosz légvédelem pillanatok alatt lekapná a NATO rakétáit, gépeit. Innentől kezdve állóháború alakulna ki, amely egészen addig tartana, amíg az orosz gazdaság be nem dőlne. Ekkor lenne vége a háborúnak.

2017. júl. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
3%
A 4-es válaszolót annyival kiegészíteném hogy Kína is szerepet játszana már a háttérbe és biztos nem Egyesült Államoknak segítene :D És akkor az állóháborút Kína gazdasági segítségével meglehetne nyerni akár...Jajj és egy fontos tényező, háború esetén biztos nem gyermeki szívvel adná a gázt Oroszország az Európai államoknak és hatalmas rés az Európai országok számára amit hirtelen nem tudnának betömni, mert Egyesült Államokból hajókon szállítani a gázt és kőolajat főleg háborúban csak csepp a tengerben. És taktikailag védekezni mindig is jobb volt támadni szóval még ez is hozzásegíthet az orosz győzelemhez.
2017. júl. 21. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

#5 Kína az USA egyik legfontosabb gazdasági partnere, így óriási balgaság lenne részéről ha az oroszokat segítené.


A korábbi válaszolókkal értek egyet, Oroszország kezdeti sikereket elérhetne, ha előbb indulnak el a csapatai, ugyanis a kelet-európai országok nagyrészt képtelenek lennének hatékonyan védekezni (bár azért a fontosabb helyeken vannak jelen jól felszerelt amerikai csapatok). Légierőben azonban óriási hátrányban vannak az oroszok, az igazi kérdés az, hogy még azelőtt összeomlik-e az orosz gazdaság, hogy megindulna a NATO ellentámadása. Ne felejtsük el, hogy már évek óta súlyos gazdasági problémákkal küzdenek, bevételük nagy része a nyersanyagexportból származik, ami ráadásul háború esetén csak jelentős korlátozásokkal működne.

2017. júl. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

4-es vagyok.

Kína kérdése szerintem kétes. Az USA és Oroszország a két legnagyobb gazdasági partnere, ezért szerintem inkább annyit segítene, hogy az orosz gazdaság lassabban dőljön be, többet nem is nagyon tud. Nem hinném az USA mellé állnának, inkább az az érdekük, hogy az USA gyengüljön. Ellenben nem lehet tudni, hogy hirtelen Kína nem tartana-e igényt Szibériára., hiszen az ottani nyersanyagokkal a gazdasági fejlődésük még dinamikusabb lenne. Ha esetleg kitalálják, hogy másnaptól az az övék, akkor beszállhatnak a NATO oldalán.


Oroszország légiereje támadáskor biztosan lemarad a NATO-tól, de védekezéskor jól megállná a helyét. A világ egyik legfejlettebb saját fejlesztésű légelhárításuk úgy lekapná a NATO gépeit, mint örömlány a dákót.


Megjegyzés az 5-ös válaszolónak:

Ha bejönne, amit mondasz, akkor sem Oroszország nyerne. Mivel a NATO képes benyomulni az orosz területekre kis mértékben, ott alakulna ki az állóháború. Ha nem is dől be az orosz gazdaság, akkor sem nyernének, ha sikeresen védekeznek, mivel ők támadtak, de odáig jutottak, hogy az ők vesztettek az országukból.

2017. júl. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
0%

A 5-ös vagyok, az Orosz gazdaság azért olyan könnyen nem tud bedőlni mert ők olyan országok közé tartoznak akik képesek segítség nélkül is fenntartani magukat, háború idején meg főleg, Kína már azért is fog segíteni az Oroszoknak mivel Egyesült Államok a gazdasági riválisa, nem probléma az hogy partnere de ő szeretne lenni a Top 1, ezért szerintem hagyja a Szibériai területeteket és segít az oroszoknak. Az Oroszok szerintem meg nem Lengyelországig jutnának el hanem merészebbek legyünk a Francia-Német határig. Nem állomásozik annyi amerikai katona még a Rammstein-on sem hogy megállítson egy Orosz offenzívát mivel a német haderő nem mérvadó annyira gyenge. Majd a Franciák tudnák megállítani addig amíg az Amerikaiak átjönnek a kontinensre, az angolokkal karöltve. Erre itt még bejön Törökország hogy mit csinál mert ő olyan labilis, és elég fontos NATO tag, mert ha netán az oroszok oldalára áll akkor az amerikaiak elvesztettek egy fontos stratégiai pontot ahonnan lehet támadni Szevasztopolt és Dél-Oroszországot. Szerintem az álló front pontosan Európa közepén állna meg (Német-Ausztria-Olaszország tengely) és Kínai segítséggel és muszáj idevenni mint régi szövetségest Iránt, majd Indiát lehet hogy sikerülne eljutni Portugáliáig de majd ott végleg kifulladna a támadás mert Egyesült Államok taktikailag védett és a legerősebb haditengerészettel rendelkezik még ha veszteségeket is szerez az Európai háború során.

Úgyhogy szerintem ilyen fél döntetlen lenne, és egy békével véget érne. :D

2017. júl. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok.

A gondolatmeneted szerintem több pontban is hibás, kifejtem miért.


Nincs olyan ország, amely képes az önellátásra. Oroszország főleg nem az, mivel gazdaságuk az olajexporttól függ. Legnagyobb olajvásárlóik az EU, illetve a többi BRICS ország. A háborúban az EU eleve kiesne, amely már önmagában erős gazdasági visszaesést okoz nekik. Olvass utána, az EU embargói óta talán mostanára sikerült a negatív gazdasági mutatókat feltolni, azaz eddig évekig csökkent a GDP-jük, most mozdult át a mutató a mérce pozitív felére, de minimálisan, inkább stagnálásnak nevezhető a folyamat.


Kína Oroszország oldalán biztosan nem fog becsatlakozni a háborúba, esetleg gazdaságilag segíti őket, de az is kétes. Indiával is ugyanez a helyzet. Mindkét ország gazdaságát javarészt az amerikai, esetleg európai cégek leányvállalatai tartják fennt, illetve húzzák. Súlyos válsághoz vezetne egy ellenük folytatott háború.


Ha Oroszország támad, akkor a NATO összes európai tagja elkezdi mozgósítani a hadseregeit, és nem a saját határukig mozgatják, hanem a frontig. Mire az Oroszok elérnének Németországig és Ausztriáig, addigra a portugál, spanyol, francia, brit, olasz, osztrák, német stb. haderő java része már ott lesz. Ez az itt állomásozott amerikai katonákkal karöltve elég arra, hogy az amerikai csapatok megérkezéséig feltartsák az oroszokat.


Törökország helyzete valóban kérdéses, de a legvalószínűbb az, hogy elárulják a NATO-t, és nem szállnak be a háborúba. Egyszerűen nekik az a legjobb, ha minden riválisuk gyilkolja egymást, ők meg jól elszórakoznak rajta.


Abban a pillanatban, hogy Irán becsatlakozik a háborúba, Izrael porig bombázza az egész országot, nem fogják őket érdekelni a civil áldozatok, nem a humánosságról híresek, főleg nem akkor, ha egy zsidó népirtás elkerülése a

kérdés.


A tengeren folytatott háborúk kérdés nélkül a NATO javára dőlnek el, a spanyol, francia, olasz, brit, görög (a török kérdéses) haditengerészet megeszi az orosz hajókat reggelire.


Az egyik előző kommentemben leírtak alapján is sanszos egy atomháború, az általad leírtak beteljesülése esetén pedig valószínű, hogy azzal végződne az egész.

2017. júl. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
0%

Jó sokban igazad van 5-ös, de ha az Eu nem kap olajat szerintem sokkal súlyosabb mint negatív mutatókat kapni Orosz oldalon..ha a háború elhúzódik nemcsak a lakosság fog megfagyni hanem a hadsereg utánpótlás is szakadozni fog, még az amerikai oldalnak is. Ezért is fog kialakulni az állóháború.

Az európai, amerikai liberalizmus miatt a társadalom nagyrésze nem fog majd háborúzni és ez kisseb forradalmakhoz vezet ami gondokat fog okozni a háttérországokban, pl Egyesült Államok, nem lesz emberi utánpótlás sem. (de nem ez a legfontosabb hanem a maga a forradalmak jelenléte) Oroszországban akkorára nőtt a hazaszeretet a propagandának köszönhetően hogy annyira ilyentől nem kell félni.

A haditengerészet meg...lehet hogy a Kuznyecov féle hajókat megeszik és az öregebb rombólokat de a tengeralattjárók és az újabb rakéta cirkálók már annyira nem finomak.:D

Én kétséges vagyok abban hogy Izrael azért akkora károkat tudna okozni Iránban hogy ne legyen képes semmilyen ellentámadásra. Ebben az esetben Izraelt nemcsak Irán támadná hanem 10 ország 15 felől, ezt nem lehet figyelmen kívül hagyni.

De biztos ami biztos, az amerikai nem tudom másképp mondani nagyképűség és büszkeség ha nem tudna nyerni, vagy nagyon elhúzódna a háború bevetnék a rakétákat és azt már az orosz légvédelem sem tudná bevédeni ezért ők is biztosan megszórnák őket és így megint atomháborúba végződőtt minden.

2017. júl. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!