Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Nem ellentmondásos ez?

Nem ellentmondásos ez?

Figyelt kérdés

Tudom, tudom ez a sorkatonaság téma már ki lett vesézve eléggé, viszont van néhány dolog amit én eléggé ellentmondásosnak gondolok azoknál akik mellette érvelnek.


Ugye akik támogatják azok általában azt hozzák fel érvként, hogy a "mai fiatalok mennyire eltunyultak, nincs bennük tisztelet, fegyelem, becsület stb. és, hogy a sorkatonaság majd rendes embert farag belőlük, férfiak lesznek stb"


Viszont gyakran hallom ugyanezen emberektől, hogy a katonaságon eltöltött élményekről mesélnek és büszkén mondják el, hogy hogyan bújtak ki a munka alól hazugsággal, csalással(főként ezen van a hangsúly) és, hogy szivatták egymást, italoztak meg ilyenek.



Meg azt azért sok embertől lehet hallani, hogy tényleg ez ment a sorkatonaságnál, hogy az ügyeskedők valahogy mindig kitudtak bújni a munka alól aztán a többiek meg szívtak.


Most én is úgy gondolom, hogy nincs sok minden rendben a mai fiatalsággal, de nem értem, hogy miért a sorkatonasággal kellene nevelni?


Attól lesz valaki rendes ember, hogy megtanul csalni, hazudni, ügyeskedni és kibújni a munka alól?

Nem ellentmondásos, hogy azzal jönnek, hogy "embert faragnak a fiatalokból" amikor a becsülettől, tisztességtől, emberségtől eléggé messze van a csalás meg, hogy ellógjuk a munkát?


Szerintem értitek mire gondolok.



2017. szept. 18. 17:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Épp olyan ez, mint a Kádár-nosztalgia. Régen volt, szép volt.
2017. szept. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ezen túlmenően bárki, aki kicsit megerőlteti magát, még ezer hasonló ellentmondást tud mondani. Kell ebből következnie bárminek is?

A sorkatonaság léte vagy nem léte nem ezektől az "ellentmondásos" helyzetektől függ. Vannak érdemi okok is.

2017. szept. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Aki mindenáron a sorkatonasaggal dobalozik, az csak közönséges kanapéharcos.

A katonaság nem nevel belülrol, csak a kulsodet tudja kicsit megigazitani, mert nem lehetsz emos/ecsetfeju/páva meg egyéb nevetséges külsővel a seregben.

Sokan inkább erre céloznak.

2017. szept. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mert ezek egy része szeretné ha szívnának ma is a fiatalok ahogy ők a katonaságnak nevezett bohóckodással, szívások sorozatával.
2017. szept. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Apàm azt emlegeti, hogy betyàrbecsület, meg engem is arra nevelt, a fivéreimmel együtt . Kérj meg valakit, aki tudja mit jelent, hogy magyaràzza el.
2017. szept. 28. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!