Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A Szu-27-es család mennyire...

Jeffrey Spender kérdése:

A Szu-27-es család mennyire jó, veszélyes ellenfele az F-15-ösnek, EF Typhoon-nak és talán az F-22-esnek?

Figyelt kérdés
2017. okt. 20. 18:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

MiG-29 és F-16 valamint F-15 összehasonlításokról olvastam. Ezek szerint ha távolról közelít egymás felé a két gép, akkor a nyugati típusú észleli korábban a másikat, és korábban ki is tudja lőni rá a rakétáit.


Ha ezek elől sikerül elmanővereznie az orosz gép pilótájának, akkor közelharcban már agilisebb gépet irányít, mint nyugati vetélytársa. A legmagabiztosabban érkező amerikai pilótákat is megizzasztották vagy legyőzték a frissen egyesült NSZK MiG-29-eseket irányító pilótái gyakorlatokon.


Az orosz elektronika egyszerűbb és kevésbé korszerű, de olcsóbban javítható. Hátránya viszont az orosz technológiának, hogy lefelé kell nézni a műszerfalra, kevesebb kijelző van a sisakban, ha van egyáltalán. Valamint kevesebb önálló döntést hozó pilótára tervezték, a kommunikációs rendszer nem oszt meg annyi információt a gépek között, mint nyugati versenytársaik egymással (pl. az egymás radarjai által bemért gépek pozícióit).


Ez a leírás szerintem vonatkozik az általad párba állított gépekre is, az agilitás, manőverezőképesség kivételével, amiben nem tudom, jobb-e a Szu-27.

2017. okt. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Az F-22 egy 5. generációs, lopakodó gép, azzal szerintem esélye sincs felvennie a versenyt egyik téren se. Arra most fejlesztik az oroszok válaszul a PAK FA -t.
2017. okt. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
66%
A PAK-Fa már megkapta a hivatalos nevet is, ha hadrendbe áll az lesz a Szu-57.
2017. okt. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
F-22-es ellen korlátozottan lenne esélye, az Irbisz-E-ről az járja, hogy korlátozottan az F-22-est 50 km-ről ki tudja szúrni, ha annak nehézséget okozna, akkor IRST-re váltana, ami ugyanúgy 50 km-re terjed ki, az orosz AA rakéták, mint az R-27-es IR fejjel is használhatók, a kérdés a védekezésben van, azt minden gép észleli és jelzi, ha befogják radaron, és "csak" az AMRAAM-ek lerázásval kell valamit kezdenie a Szu-30 / 34 / 35-ösöknek.
2017. okt. 20. 20:24
 5/14 anonim ***** válasza:

Az F-15 ellen még van esélye , de hátrányban van , az

F-22 - es ellen esélytelen.

2017. okt. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

3. válaszolót melyik barom pontozta le?


[link]


tényleg Su-57 a PAK FA csak a program rövidítésének neve volt, maga a gép a Szu-57

2017. okt. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Ez az ellenfél dolog leginkább attól függ, hogy milyen háborút vívunk. Képzelj el egy totális háborút mondjuk XY ország és az USA között 1995ben. Mármint olyan totális háborút, amiben mindenre lőnek ami mozog!

Ilyen esetben például, ha eléred egy anyahajókötelék belső védelmi zónáját, akkor mindennel lőnek rád , amivel csak tudnak.


Na, ilyen háború esetében jönne egyik oldalról a Szu27 valamelyik változata, a másik oldalról meg 120-130km-ről indították volna az F14-ek a Phoenixeket. Mennyi esélye lett volna a Szu27nek? Hát nem sok :D


Egy olyan háborúban ahol előírás a vizuális azonosítás,ennek megtörténtéig nem támadhatsz csak viszonozhatod a tüzet, na az már teljesen más felállás :D


A "mennyire veszélyes" az leginkább a körülményektől függ. Ha az egyik oldalon van fent AWACS és már a felszállás pillanatától tudni lehet mi közelít és mondjuk "lopakodó" F22-k vannak a levegőben, akkor tökmindegy melyik ruszki csoda jön szemből az valszeg rábaxcsizott :D


Sokkal több dologtól függ egy ilyen kérdés, mint a technikai adatok.

2017. okt. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

#John_McClane


Miért ne lenne esélye a Szuhojoknak, az oroszok ugyanúgy pakolnak ECM-eket (Szorbiccija) gépeikre, mint a nyugatiak, azokkal nem tudnának korlátozottan védekezni mind a Phoenix, mind az AMRAAM ellen ? Vagy támadó fegyverzetet illetően eljutottak az R-77-esig, azzal már lenne esélyük mások ellen ?


Az oroszoknak is van AWACS-jük, az A-50-es, bár használhatatlan lenne F-22-es ellen, azt önmaguknak a Szuhojoknak kell IRST-vel felderíteniük és IR-es BVR-ekkel leküzdeniük. De az oroszok felé döntheti a mérleget, hogy a Szu-35-ös 400 km-ről támadhatja az E-3-as Sentry-t, nagy valószínűséggel lelőnek, és így, hogy orosz AWACS marad a levegőben, kezd a mérleg az oroszok felé dőlni.

2017. okt. 21. 19:48
 9/14 A kérdező kommentje:
Kimaradt: Meg amúgy is befogja valami vadász radarja őket, jelez az RWR, nemhogy a rájuk kilőtt rakétát, és az orosz pilóták meg próbálnának védekezni.
2017. okt. 21. 20:10
 10/14 anonim ***** válasza:

Csak általánosságban írtam, nem konkrétan az oroszokra vonatkozólag. A 90-es években az ECM még nem képviselte azt a szintet, mint ma. Gondolom az oroszoknál sem. Nem tudom mennyire szedték össze magukat mára - mármint nem prospektus szinten, hanem a valóságban. :)

A totális háborús példámban így más lett volna a helyzet, mint ma.


Az R77 egy érdekes kérdés, annak van olyan változata aminek a hatótávolsága vetekszik az AIM54-ével. Itt megint az a kérdés kivel és hogy akarsz harcolni. Am amcsiknál az E3 mellett szokott lenni a levegőben más gép is, EC135, EA6B stb. így a rakétaindítást észlelése után van ami elkezdje zavarni a parancsközlő szakaszban a rakétát és a támadógépet, még olyan távolságból, amikor a rakéta még senkire nem veszélyes. Ez után vannak a gépenkénti saját ECM eszközök, infra és radarcsalik és idő a kitérésre.


( ha a totális háborús példámat átírjuk 2017-re az valszeg fordítva is ugyanígy működne, ha az oroszok ügyesek voltak a fejlesztéseknél )


Az Onyx és az R77 sebessége és repülési profilja teljesen különböző és igazából egyik oldalon sem hülyék ülnek, valszeg az indítás után nem sokkal már tudnák hogy kb milyen rakéta közeledik feléjük. Egy 400kmről indított Onyxnál, ha féltávon lekapcsolják a sugárzást akkor a számított találkozási ponttól 50-60km-rel arrébb is lehet az AWACS, egy 100*10*10 kilométeres hasábban meg esélye sincs a rakétának- nyilván ezt odaát is tudják így ilyen támadástól nem kell tartani ( egyik oldalról sem ), mert nagyon kicsi a találati valószínűség.


Ez a lelövöm az AWACS-et ez nem is olyan egyszerű dolog.


A szemből közeledő "lopakodó" gépeket infrával halott ügy lőtávon kívülről megtalálni.


Van még egy érdekes kérdés. Az amcsik nagyon rég óta fejlesztik és alkalmazzák a különféle csapatok közötti adatátviteli rendszereket. Ha elküldesz két raj F22-t földközelben, két rajt normál/nagy magasságon és teljesen passzívan repülnek, mert SATCOMról és az AWACSról folyamatosan kapják az infót a pontos helyzetről akkor gyakorlatilag arról sem fog tudni senki, hogy ezek úton vannak. Főleg ha ezek mellett megindul közepes és nagy magasságon más irányból néhány raj F15 és F18 akkor nem elképzelhetetlen, hogy bőven Amraam lőtávon belülre bejut néhány F22 és akkor lehet darálni az A50-et és a többieket közelről.


Ha meg véletlenül egy B2 is ólálkodik a közelben 1-2 HARMmal.. :D


Elkezdtünk összehasonlítani két gépet, de a légi csatába mindkét oldalról bevontam már a teljes légierőt. Szóval még mindig kérdés, hogy két gép találkozik véletlenül, vagy nyílt háború van két nagyhatalom között és minden rendelkezésre áll.

És ezek még csak az én fejemből pattantam ki, mindkét oldalon a döntéshozóknak és elemzőknek sokkal sokkal több információjuk van a saját technikájukról és az ellenségéről is, mint ami nekünk valaha is lesz :D

2017. okt. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!