Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A szanitécek kapnak önvédelemr...

A szanitécek kapnak önvédelemre bármilyen fegyver?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy pontosan mennyit változott az idők folyamán az ellátásuk az egészség ügyi katonáknak, de ha valaki tud valamit erről akkor azt szívesen elolvasom!

2018. jan. 7. 19:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Amennyire én tudom ugyanolyan fegyvereket kapnak mint a "standard" katonák.
2018. jan. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi!
2018. jan. 7. 19:19
 3/9 anonim ***** válasza:
76%

Már nincsenek olyan szanitécek, mint a II. VH-ban, a mostani katonákat már mind kiképzik az alapvető elsősegélyadásra és a sérült katonák elszállítására, akiket utána katonai állományban lévő, de fegyveres szolgálatot nem teljesítő orvosok látnak el.

Ez nem olyan, mint a Battlefield, hogy a szanitéc defibrillátorral rohangál a harcmezőn és visszarázza a katonákat az életbe. A mostani katonaorvosok egyetemi képesítéssel rendelkező szakemberek, mint a rendes orvosok, csak őket külön kiképezték háborús körülmények közötti munkára, ami elsősorban nem a fegyveres harcot jelenti, hanem a limitált felszereléssel, stressz alatt történő életmentést jelenti, emiatt pedig ők maguk nem hordanak fegyvert, mert egyrészt a munkaállomásaik kialakításánál alapfeltétel, hogy minél messzebb legyen a fegyveres harcoktól, másrészt meg folyamatosan őrzik őket fegyveres harcra kiképzett katonák. Nyilvánvalóan rendelkeznek alapvető fegyverkezelési ismeretekkel, de a csoportos támadó és védekező fegyveres kooperációk elsajátítására nem képzik őket.

2018. jan. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Nem is a "Battlefield" miatt kérdeztem! :D A dédapám szanitéc volt és kíváncsi voltam, hogy mekkora esélye volt a túléléshez(túlélte!) ha nem volt fegyvere.
2018. jan. 7. 21:04
 5/9 anonim ***** válasza:
Minden katonanak, meg a szakacsnak vagy sofornek is van fegyvere. Pontosabban meg a mentosoforunknek is van geppisztolya, az masik tema hogy evente 2-3 gyakorlathoz veszik ki a szekrenybol...
2018. jan. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Mopat ***** válasza:
Kérdező, a dédapád korában is volt fegyvere a szanitéceknek. Az I.vh alatt nem volt "divatos" dolog lelövöldözni a vöröskeresztes jellel dolgozókat, mondjuk a tüzérségi tűznek ki voltak téve ugyanúgy. A II. vh. alatt a nyugati fronton is igyekeztek tiszteletben tartani a másik fél vöröskereszteseit, olyan 80%-ban sikerült is, nem volt jellemző a felismert eüs személy szándékos "b.sztatása" miközben éppen végezte a dolgát. A keleti fronton már volt minden, illetve a Csendes-óceánon is. Ott mindenki katona is volt egyben a túlélők szerint...
2018. jan. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2018. jan. 8. 14:42
 8/9 anonim ***** válasza:
ugyan úgy felvan fegyverezve mint a többi társa. a külömbség az hogy egészségügyis felszerelést is hord magával
2018. jan. 9. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szanitéc ugyan nincs (nem így hivják) egészségügyi katona és Felcser viszont van. Önvédelemre alkamas kézifegyverekkel vannak felszerelve.
2018. jan. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!