Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mi igaz abból, hogy ha 1941-be...

Mi igaz abból, hogy ha 1941-ben nem Hitler támad, akkor Sztálin támad rá Európára és megy az Atlanti-óceánig a Vörös Hadsereg?

Figyelt kérdés

2018. jan. 9. 17:10
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem semmi. Sztálinnak voltak gondja itthon is, arról nem beszélve hogy a Németek ellen úgy nyertek a végén hogy a Nyugat is támogatta őket anyagilag mint diplomáciailag.
2018. jan. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
89%
A közös német-szovjet határon az erők elrendezéséből gondolják így, ezen kívül elejtett megjegyzések, dokumentumok sugallják ezt.
2018. jan. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
17%
Sztálin 1941-ben mindent megtett, hogy fenntartsa a Hitlerrel kötött szövetséget :D Eszébe sem jutott támadni. Nem is lett volna neki mivel, mivel a Vörös Hadsereg felkészültége akkor még szinte sehol sem tartott.
2018. jan. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
49%

Minden a témában jártas értelmes, nem elfogult ember tudja hogy a szovjetek támadásra készültek, másért nem vontak volna akkora óriási haderőt a nyugati országrészben.

Csak Hitlerék tudomást szereztek a szovjet készülődésről (nem bíztak a szovjetekben és amúgy sem szerepelt a hosszú távú német tervekben ez az óriási kommunista szomszéd létezése, így levegőből figyelték a térséget), s gyorsan megelőzték őket.

S mivel a Szovjet hadsereg támadásra fejlődött fel, semmiféle védekezésre nem készült a vörös hadsereg, aminek a következményét láthatjuk, 1941-ben több milliós veszteséggel hátráltak Moszkváig és Leningrádig.

A déli szakaszon volt a legtöbb orosz hadsereg, így vélhetően a szovjetek szándéka egy déli súlypontú invázió, mely természetesen érintette volna Magyarországot is, s célja nyilván egész Németország elfoglalása volt, de nem valószínű hogy megálltak volna a Rajnánál vagy az alpoknál ha már elmentek odáig.

1945-ben is kellett egy erős USA hadsereg meg atombombák hogy inkább megálljanak a németeknél. A Franciákkal szemben nem hiszem hogy megállnak.

Csupán egyetlen dolog kérdéses: mikor akart Sztálin támadni? Ezt nem tudni biztosan, csak az látszik hogy még 1941-ben akart, erre a vörösök nagy arányú csapatfelvonulása utal, ugyanis a haderőt nem szokás sehol sem közvetlen a határ mentén felsorakoztatni, csakis akkor ha ott támadni készülnek.

2018. jan. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
71%
1: Mivel Nagy-Britannia már hadban állt Németországgal, nyilván támogatták volna a SZU-t, ez nem kérdés. Tény, hogy támadó elrendezésben voltak a határmenti szovjet seregek, és hogy Sztálin rá akarta tenni a kezért a Balkán egy részére. Hogy csak fenyegetésnek szánta-e az erődemonstrációt, vagy ki is adta volna-e a tűzparancsot, azt nem tudhatjuk. Japánnal létejött egyfajta béke (harcok szüneteltetése), finnekkel szintúgy, az erőket lehetett koncentrálni Európa déli részén. Talán a német-brit háborúban is bekövetkezhetett volna olyan lépés, ami ideálissá tette volna az azonnali támadást. A páncélos haderőnem erőteljes fejlesztése is kifejezetten támadó szellemiséget mutat.
2018. jan. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
86%

Az viszont elgondolkodtató hogy egy szovjet támadás milyen eredményes lehetett volna, még akkor is ha például a németeket valamiért meglepetésként éri, vagy csak későn veszik észre a bajt?

Lengyelország német megszállta területét, Magyarországot, és Romániát még könnyedén elözönlik a több tízezer harckocsival és több száz hadosztállyal, de egy német ellencsapás már talán meggátolhatta volna a német törzsterületekre való behatolást, Poroszország és Szilézia kivételével, hisz a német haderő sokkal profibb volt, s a helyzet fordított lett volna mint a valóságban, német előnyök és Szovjet hátrányok jönnek elő, ami azt jelentené hogy a németek csúnyán vissza is üthettek volna. Nem tudni hogy Sztálin mennyire számolt ennek a veszélyével, valószínű hogy egy elmélyült brit-német csatára (német partraszállás) időzítette volna a támadást amikor a németek túlzottan is le vannak kötve.

Emellett ott volt a román olaj kérdése is mely Németországnak létkérdés volt, Hitler nagyon féltette azt, és már önmagában az is döntő tényezőnek tűnhetett Sztálin szemében is.

2018. jan. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
77%

Nem tudom mi igaz ebből.


De egy kis érdekes infó:

A szovjet hadsereg 2-szeres túlerőben volt a fronton emberekben és tankokban is a német támadás napján.

2018. jan. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
87%
Nem vagyok stratéga, de ekkora erőfölényt nehezen tudok védelmi erőnek tekinteni.
2018. jan. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
62%
Kicsit olyan helyzet volt, mnt egy kocsmai bunyónál. Aki előbb üt, az könnyen kiütheti a másikat.
2018. jan. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
0%
Nincs nálam a kristálygömböm... mivel mindkettő halott, és nem hagyott semmi feljegyzést iylen tekintetben, így minden csak egyszerű spekuláció... lehet így vagy lehet úgy lett volna, senki sem fogja megtudni.
2018. jan. 10. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!