Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha háború lenne, megúsznám a...

Ha háború lenne, megúsznám a besorozást?

Figyelt kérdés
Ugy tudom, hogy ha kulfoldon vagyok kozben, akkoor a nagykovetseg egy taborban szallasolna el engem, ameg nem dontenek felolem. Valaki tud konkretabbat?

2018. jan. 13. 08:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Erről külön nem rendelkezik a törvény, csak hogy a bejelentett lakcímedre kiküldik a behívót. Valószínűbb, hogy csak pénzt lejmolnának a gazdasági és anyagi szolgáltatási kötelezettségedre hivatkozva.


Küldenék nekik egy szép GIFet a középső ujjammal, ha külföldön lennék.

2018. jan. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Külföldön hol? Miért mennél be a nagykövetségre? Eszem ágában se lenne. Táborba meg csak akkor "szállásolnának" el szerintem, ha épp abban az országban tartózkodol a háború kitörésekor, amellyel háborúba keveredett az ország.
2018. jan. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
Semmiszín alatt nem úsznád meg. A honvédelmi kötelezettség minden állampolgárra egyformán vonatkozik.
2018. jan. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Esazthogyviteleznekki?
2018. jan. 13. 20:08
 5/15 anonim ***** válasza:
9%
Megúsznád, de ilyeneken kár is agyalni. Még ha lenne is háború és lenne sorozás, az emberek egyszerűen nem vonulnának be. Nem érdekli őket (engem sem). Konkrétan a magyar állam már a sorozást elveszíteni.
2018. jan. 14. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Elég ha találsz magadnak valami betegséget amitől alkalmatlanná nyilvánítanak aztán szevasz, meg amúgy is szerintem nagy százalék így tenne, rég nem az a világ van, hogy az emberek más baromságaiért akarjanak meghalni.
2018. jan. 14. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Az rendkivül fontos info hogy mely országban vagy?


Mert ha pl egyik NATO tagországban, akkor bizony az ottani hatóságok pont ugyanúgy elvisznek és hazaportolnak mint ahogy itthon.


Ha egy nem NATO tagországban, akkor ott természetesen megusznád. (és vannak ilyen országok amikor egész jól állnak anyagilag is amugy.)


De a rengeteg magyar aki pl Britbe van az jönne haza szép Brit repülővel.


De nemfog megtörténni nyugalom.

2018. jan. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
KErdes, hogy spanyolban hajlektalankent hogyan talalnanak meg. Azt se tudjak h itt vagyok, vagy igen?
2018. jan. 14. 18:30
 9/15 A kérdező kommentje:
Nem regisztralam le magam, csak ellenoriztek a rendorok eddig a vezetes vegett.
2018. jan. 14. 18:33
 10/15 anonim ***** válasza:

ezt nemtudom. De véleményem szerint háborús helyzetben igen nagy esély van rá hogy leigazoltatnak ha csöves vagy hogy nem-e vagy kém vagy ilyesmi.


Az a baj h ezeket a dolgokat békehelyzeti szemmel nézed.

Háborúban minden a feje tetejére áll. Én sem éltem ebben szerencsére csak tippelni tudok.

2018. jan. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!