Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Oskar Schindler SS tiszt is...

Oskar Schindler SS tiszt is volt vagy csak párttag?

Figyelt kérdés

2018. márc. 2. 07:10
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
Nem is volt katona. Ennyire nem vagy képben?
2018. márc. 2. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
81%
Miért kell ilyen flegmán válaszolni, könyörgöm? Kérdezett valamit,jó hogy nem az édesanyját szidod, mert egy kérdezős oldalon kérdezni mert.
2018. márc. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Schindler egy iparmágnás volt, semmilyen katonai egységben nem szolgált.


Ő csak "kölcsön" kapta a zsidókat mint munkaeszközöket hogy a fronton harcoló alakulatokat ellássák főleg hadianyaggal.

2018. márc. 3. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
ő egy iparmárnás család sarja volt. majd belépett a pártba ezzel kapcsolatokat szerezve. A lengyel megszállás után rendezkedett be kihasználva a kapcsolatait és a gazdasági lehetőségeket. ő üzletember volt nem pedig katona
2018. márc. 3. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Rendben, akkor jól tudtam. Csak egy holokauszt előadáson azt mondta a tárlatvezető, hogy az SS kötelékében is szolgált, így elbizonytalnított, hogy nem tudtam jól. De akkor jó.

Köszönöm a válaszokat!

2018. márc. 3. 14:27
 6/9 anonim ***** válasza:

Az ss-nek valóban nem volt tagja, de túlzás, hogy "semmilyen katonai egységben nem szolgált": beszervezték az Abwehr-be ( a Harmadik Birodalom katonai hírszerző és elhárító szervezete )

Schindler: [link]

Abwehr: [link]


Érdekes: az, hogy "egyik feladata volt az Abwehrnél a lengyel katonai egyenruhák beszerzése, melyeket a Gleiwitzi incidens, a második világháború megkezdéséhez ürügyül szolgáló német provokáció során használtak fel", sem az angol, sem a német szócikkben nincs. Viszont a magyar megad forrást, melyet azok is használnak.

2018. márc. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Bocsi, nemtom, miért, rossz lett az Abwehr linkje, ez a jó: [link]
2018. márc. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Most aktuálisan azt mondják, hogy nem volt SS-tiszt. De lehet, hogy később módosulhat, attól függően, mi az "ipar" érdeke.....
2018. márc. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

A #6-nak nagyon köszönöm a részletes leírást. Igen én is úgy tudtam, hogy csak Abwehr tiszt volt, mert valóban sehol nem említ olyan leírást, hogy az SS-nél szolgált volna és ezt ki is merem zárni akkor már.


Mindenkinek köszönöm! Ment a zöld kéz :)

2018. márc. 7. 20:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!