Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Van a neten valahol videófelvé...

Van a neten valahol videófelvétel az 1999-ben a Kecskeméti Katonai Repülőtérröl induló Jugoszlávia elleni NATO légitámadásról?

Figyelt kérdés
Ez egy igen hangos jelenség volt. Tisztán él bennem az az emlék, mikor megindultak a bombázások, micsoda robaja volt a felszálló NATO repülőknek. Én akkor kb. 70 kilóméterre éltem Kecskeméttől, de odáig is tisztán elhallatszott a bevetésre induló repülőgépek robaja. Erről az induló támadási eseményről készült videófelvétel, és ez megtekinthető a neten?

2018. jún. 14. 04:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Kecskemétről nem indult légitámadás, mert az a repülőtér nem is lett volna alkalmas a csapásmérők kiszolgálására. Azok mind Olaszországból, Avianóból szálltak fel. Nálunk csak a légvédelmi feladatot ellátó F-15-ösök szálldostak fel-le, mert annak csak kerozin kellett, a rakétát nem használta el, csak ha nagyon muszáj.
2018. jún. 14. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy magyar bázist nem használtak, viszont a lopakodók interkontinentális bevetésen voltak, Amerikából jöttek és oda tértek vissza menet közbeni tankolással.
2018. jún. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én úgy emlékszem, hogy az akkor még működő taszári bázist használták, nem Kecskemétet. Talán Ferihegyet is.
2018. jún. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Taszárt is használták, a helikopterek pedig Szentkirályszabadját, de egyik sem volt csapásmérő, pont azért, hogy nehogy háborút provokáljanak vele Magyarország és Szerbia között. Igen, voltak interkontinentális bevetések is, a B-52-esek pedig, ha jól emlékszem, Mildenhallból szálltak fel, Angliából.
2018. jún. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!