Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Nos, mit szóltok az új honvéds...

Nos, mit szóltok az új honvédségi helikopáter beszerzéshez?

Figyelt kérdés
[link]
2018. jún. 29. 13:13
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

én a blackhawknak jobban örültem volna abból néhány battlehawk változattal

[link]

2018. jún. 29. 13:18
 2/17 anonim ***** válasza:
38%
Most 10 millió helikopter szakértő is lettünk?
2018. jún. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
nem de azért én jobban kanyítok hozzá z átlagnál
2018. jún. 29. 13:48
 4/17 anonim ***** válasza:
58%
Sintérnek kellett?
2018. jún. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
73%
Dehogy, már nem vagyunk 10 millióan.
2018. jún. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
72%
Jó lesz Rogánnak.
2018. jún. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
75%

Itt megint megvettek pár embert kilóra.

A kiöregedő Mi8/Mi17-esek pótlására nem alkalmas a H145M (a Mi24-ek pótlására meg végképp nem :D ).


Amiért szerintem nem jó:

-kis méret, bár állítólag 10 katona belefér

-kis tömeg/hasznos tömeg: 10 felszerelt katonával már majdnem eléri a max felszállósúlyt, extra hasznos teher/fegyverzet szinte kizárt ilyenkor


-az orosz gépeknél azért volt néhány tonnás emelési kapacitás, ennél nincs. Nem is értem mi a faxnak vesszük meg ezeket egyáltalán? :D


Szerintem is jobb lett volna az UH60 valamelyik jobban felszerelt változata:

- 11 felfegyverzett katona belefér ÉS e mellett még bőven van kapacitás hasznos teherre vagy fegyverzetre

-alsó emelési ponton 4 tonna emelési teherbírás! Beugrik a 11 katona, a gép felemelkedik aláakasztják külső függesztményként a ponyvás terepjárót és lehet menni háborúba, kitelepülni, Budapest Parádéra akárhova

-11 felszerelt katona mellett még belefér a két ajtóba a két géppuska + a felszerelhető szárnyon póttartály vagy fegyverzet. Az UH60 felszerelhető légi önvédelemre Stingerrel,földi célok ellen Hellfirerel, gépágyú konténerrel.. azért nem mindegy, hogy elindulok 11 felfegyverzett katonával + két 12,7-es géppuska + két gépágyú konténer + 2x4 Hellfire vagy csak simán viszem a 10 katonát. Az előbbi esetben korlátozott keretek között képes a helikopter tűztámogatást nyújtani illetve leszállás előtt a területet megtisztítani (ha mondjuk felszerelik valami UB blokkal akkor meg...).

- belső 1+ tonnás és a külső 4 tonnás teherbírással ez ki tudja váltani a korábbi teherszállító helikoptereket, a csapatmozgatáson és a tűztámogatáson kívül teljes mértékben képes ellátni a szállítási igényeket "háborúban" és békeidőben is ( pl árvíz ).


Egy ilyen multifunkciós és kellő teherbírású gép nagyobb és drágább, mint a H145M, de többet is nyújt. A kieső orosz gépek feladatait az új Airbus gépek nem fogják tudni átvenni ( vagyis nem mindet) egy UH60 simán átvenné ezt.


Ha már mindenképp európait veszünk akkor egy felfegyverzett NH90 jobb választás lett volna a mostaninál.

2018. jún. 30. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Tény hogy ezek nem váltják le a Mi-17-eseket.


Nekem a legnagyobb problémám, hogy nem látok semmi fejlesztési koncepciót a hadseregünkre, csak teljesen random döntésekkel jönnek a gépek. Most épp az Airbus pénzel valakit...

2018. jún. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Én korábban átsiklottam egy apróság felett, amire privátban felhívták a figyelmemet:


"20db könnyű és 20 db közepes helikopter a beszerzési céljuk!"


Ez alapján úgy gondolom nekünk a könnyű helikopter nekünk felesleges, csak pénzkidobás. Egy nagyobb, jobban specializálódott hadseregben van helye de kis hadseregben két kis darabszámú típust fenntartani csak azért, hogy legyen az baromi nagy pénzkidobás.

Akkor inkább a 20+20 helyett legyen 30-35db közepes helikopter ami minden feladatot képes ellátni.

2018. júl. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Mopat ***** válasza:

A másik hasonló kérdésre már írtam, itt meg már elmondták.

- Nem Mi-8/17 kategória. Nagyon kicsi mindenféle katonai célra, kivéve a megfigyelés, felderítés, fegyveres járőrözés/ilyesztgetés. Mi-2 gondolom megvan. Na, ez annak lenne az utódja. Már ha volna vagy száz helikopterünk, akkor lehetne ilyen kategória.

- Bármilyen rendes, közepes szállító kopter jó lenne.

- Legvégső esetben inkább egy full harci típus. Talán T-129/139?

2018. júl. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!