Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha elmúltam 25 éves de katonai...

Ha elmúltam 25 éves de katonai pályát szeretnék választani milyen lehetőségeim vannak a honvédségnél?

Figyelt kérdés
A Nemzeti Közszolgálati Egyetem weboldalán azt olvastam, hogy katonai vezetői szakokra csak 25 éves korhatár alatt lehet jelentkezni. (Én jelenleg 27 éves vagyok, van már egy diplomám. Régésztechnikus vagyok, de váltani szeretnék) Értelemszerűen nem egy rendfokozat nélküli közkatona akarok lenni, hanem szeretnék a szellemi kvalitásaimhoz mért munkát végezni. A kérdésem az volna, hogy van valami mód erre, vagy így hogy elmúltam 25 éves már esélytelen?

2018. jún. 29. 20:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha betéved egy civil aki olyan végzettséggel rendelkezik amit a Honvédség hasznosítani tud (orvos,mérnök pl.) és éppen keresnek is ilyen embert, akkor elküldhetik egy katonai alaptanfolyamra amit ha elvégez akkor rendes szerződéses állományban lévő hadnagyként kezdheti a pályafutását.

Egyéb esetben lényegtelen a civil végzettséged. Régésztechnikusként nincs kilátásod arra hogy KVNR-eknek szánt tanfolyamra küldjenek, tehát honvédként kezdenél.

2018. jún. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha nincs hasznosítható civil végzettséged, akkor mehetsz Altiszti Akadémiára vagy a Nemzeti Közszolgálati Egyetem honvédtisztképző szak valamelyikére is.
2018. júl. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!