Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Feltételezett második világháb...

Feltételezett második világháborús szovjet tömegsírt hol lehet bejelenteni?

Figyelt kérdés

A második világháborúban a szovjetek és a németek közötti harc a településemet és a környéket is éreintette. Idős rokonaim és ismerőseim mesélték, hogy a második világháború alatt a településen több szovjet katona elhunyt a német katonák ellen vívott harcokban. A szovjet katonákat tömegsírba temették el; a beszámolók szerint körülbelül itt: [link] (Google Térkép)


Érdekelne, hogy hol lehetne bejelenteni egy feltételezett szovjet tömegsírt?



2018. júl. 15. 17:41
 1/7 anonim ***** válasza:
97%
Én szerintem ilyen esetben a Hadtörténeti Múzeummal lépj kapcsolatban.
2018. júl. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
98%
2018. júl. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%
Ha az apád (teteme) tűnne el, és valaki tudná, hogy hol van, akkor is csak ezt mondanád?! A múltat, sértettséget mindkét oldalról le kell zárni, és a végtisztességet meg kell adni.
2018. júl. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

a sóhivatalban. én írnék levelet a helyi önkormányzatnak, de a királynak is küldetnék Budára. Esetleg még a Pápának talán ha egy galambot elküldesz, az jó lesz.


Mitől lesz neked jobb, ha egy általad odaképzelt tömegsírt elkezd megbolygatni sok ember? Mitől fogod magad jobban érezni, hogy x száz halott ember nyugalmát megzavarják, és a csonthullákat kettészakítják az exkavátorokkal? Miért nem gondolkodsz inkább valami értelmes dolgon?

2018. júl. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

" Idős rokonaim és ismerőseim mesélték"

Vagyis gyakorlatilag 70 éve mindenki tudja, de a legkisebb királyfira vár a nagy feladat, hogy bejelentse. Erre mondaná ez egyszeri hadszíntérkutató, hogy bár lenne annyi ezresem, ahány ember szerint a faluja határában tutibiztosan van egy elsüllyedt Tigris tank.

2018. júl. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

tegnapelőtt 10:00


Ha tudnád mennyi mindennel nem foglalkoznak az idős emberek falun, akkor nem neveznél "legkisebb királyfira"-nak. Meglátszik, hogy városi vagy...

2018. júl. 18. 15:31
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szomszéd faluban is van ilyen hely. Tudják is, az önkormányzat is tudja, de csak annyit tesznek, hogy nem lehet rá építeni.

Szerintem még a kommunizmusban eltkönyvelték ezeket a helyeket, csak kb. snnyira akarnak megemlékezni, mint az oroszok a német kstonákról.

2018. júl. 30. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!