Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Amerika számára miért fontos...

Amerika számára miért fontos Ukrajna és Grúzia NATO csatlakozása és Oroszország számára miért fontos, hogy megakadályozza ezt?

Figyelt kérdés

2018. júl. 17. 23:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
53%
Ameria számára azért, hogy nehogy befoglalják a szovjetek, mint ahogy krímmel már megtették, és a grúzokat is megtámadták 10 éve, ami ellen nagyon hőbörgött orbánunk is. A szovjetúniónak meg azért fontos, mert ütközőzónáknak jók ezek az országok, és ha megszerzik, akkor közelebb kerülnek a másik ellenségükhöz, az EU-hoz.
2018. júl. 17. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Ez a vita nem most kezdődött, hanem már több mint tíz éve tart.
2018. júl. 17. 23:25
 3/17 anonim ***** válasza:
Alapvetően azért, mert szomszédok.
2018. júl. 18. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
97%

Kedves első, a SZU már felbomlott, és senki nem akarja visszaállítani. ;)


Az USA számára azért fontos, mert így újabb szövetségeseket nyerne Oroszország ellen, annak közvetlen közelében. Így már szerintem érthető, hogy a másik oldal ezt miért kívánja megakadályozni.

2018. júl. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
0%
#4 már nem akarja, mert putyin elvtárs már visszaállította, a régi dicsőséges időkön merengő oroszok nagy örömére. Csak a nevet nem állították vissza, meg a határok teljes lezàrását.
2018. júl. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Bratilla ***** válasza:
40%
"Ameria számára azért, hogy nehogy befoglalják a szovjetek" - mert mint tudjuk, Amerika egy ekkora hős :DDDDDDDDDDDDDDDD És mi az, hogy szovjetek? Ugye tudod, hogy többek között pont a grúzok és az ukránok is azok voltak? Kikről beszélsz? :DDDDDDD
2018. júl. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Bratilla ***** válasza:
40%

"putyin elvtárs már visszaállította, a régi dicsőséges időkön merengő oroszok nagy örömére. Csak a nevet nem állították vissza, meg a határok teljes lezàrását."


Mesélj még. :D Pontosan mit állítottak visza és hány oroszt ismersz, aki a régi dicsőségen mereng?

2018. júl. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
55%

Oroszország számára a NATO jelenleg úgy tűnik, mintha az a náci Németország lenne, tehát, amelyik meg akarja őt támadni, ezért akarja ezt a bekerítéses jellegű folyamatot megakadályozni.


A NATO bizony egy adresszív katonai tömb, Oroszország pedig csak védekezik ez ellen az agresszió ellen.


Az USA számára azért fontos az ukrán és grúz NATO csatlakozás, mert így nekik is USA fegyvereket lehet eladni jó pénzért és így ezek az országok sem orosz fegyvereket vásárolnak.

2018. júl. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Pro Patria ***** válasza:

Utolsó, hülyeségeket beszélsz, szádbaadott, nem önálló gondolatokat.


"A NATO bizony egy adresszív katonai tömb, Oroszország pedig csak védekezik ez ellen az agresszió ellen."

- Az Egyesült Államok katonai jelenléte a kontinensen évről évre csökkent - egészen 2014-ig, amikoris Oroszország háborút indított Európában, egy velünk szomszédos(!) országban.

Oroszország 2008-ban már megtámadta Georgiát, 2014-ben Ukrajnát.

EZ, és nem más tereli a NATO-hoz való csatlakozási szándék felé például Finnországot és is, ami eddig ettől távoltartotta magát.

Svédország ellenében konkrétan lemodelleztek egy háborút az oroszok, svéd katonai radarokat kapcsoltak ki, orosz gépek támadást imitáltak Svédország ellen. Nem véletlen, hogy _Svédország is csatlakozni szándékozna_ a NATO-hoz újabban.

A NATO ugyanis nem megszállással bővül - ellentétben a valamikori VSz-szel -, és nem bevonuló harckocsikkal tartja meg a "szövetségeseit" (1956 - Magyarország, 1968 - Csehszlovákia), hanem az adott ország maga jelenti be csatlakozási szándékát, és ő indítja el maga felvételi folyamatát. Önkéntes alapon bővül, amihez joguk van az országoknak, ha szándékuk van ilyenre. Nem "agresszívan terjeszkedik".


"Az USA számára azért fontos az ukrán és grúz NATO csatlakozás, mert így nekik is USA fegyvereket lehet eladni jó pénzért és így ezek az országok sem orosz fegyvereket vásárolnak."

- Baromság. A saját példánkra vetítve: Gripenek amerikaiak voltak? A most rendszerbe kerülő CZ 805 BREN gépkarabélyok? A francia Mistral-ok? A H145M helikopterek? A Zlin oktatógépek? Az Airbusok? A horvátok, vagy litvánok esetén a Pzh. 2000-es önjárólövegek?

A NATO a fegyverzetfejlesztésre való kötelezettséget írja elő. Nem annak a forrását - mint azt láthatjuk saját magunk példáján is. Hülye klisé, amibe a valóság rondít bele, és ami leginkább az oroszok által finanszírozott dezinformáló blogokon terjed a propaganda eszközeként, és veszik át utánagondolás nélkül, önálló véleményalkotásra nem képes hülyék itt is.

2018. okt. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

"Hülye klisé, amibe a valóság rondít bele, és ami leginkább az oroszok által finanszírozott dezinformáló blogokon terjed a propaganda eszközeként, és veszik át utánagondolás nélkül, önálló véleményalkotásra nem képes hülyék itt is."


:))))))))

Komolyan vehetetlen vagy...

2018. okt. 9. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!