Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Hogy reagálnának az emberek,...

Hogy reagálnának az emberek, ha holnap kitörne egy világháború, és harcolni kellene menni egy világvégi országba? Mint pl. az I. világháborúban, ahol képeken a szülők a gyerekeiktől búcsúznak a vonatállomáson?

Figyelt kérdés

Szerintem elég morbid így látva a képeket, hogy a szülők búcsúznak a 18-20 éves gyereküktől, aki a világvégére megy harcolni, és jóeséllyel sosem tér vissza... Semmi lázadás, semmi tiltakozás, mintha csak nyaralni menne a gyerek.


Ma vajon az ilyesmi hogy zajlana? - Én speciel nem mennék, nem fogok valami politikus őrültsége miatt harcolni menni a biztos halálba.

Másrészt ha lenne gyerekem, és el akarnák vinni, valószínűleg szó nélkül, baltával rendezném a dolgot azzal aki eljön érte.

Harmadrészt "leváltanám" a felelőst...


2018. aug. 8. 20:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
28%
Havi 750 ezer nettóért bevállalnám.
2018. aug. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Elsiklottál a lényeg felett. Ezek a katonák mindkét oldalon azért mentek a biztos halálba, hogy megvédjék családjaikat. Gyermeküket, feleségeiket.

Ma már máshogy zajlana, senki nem menne háborúba csak a pénz miatt.

De a világháború is máshogy zajlana....

2018. aug. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nem sok választás van ilyenkor. Ha nem mész akkor szökevénynek számítasz és mész a börtönbe vagy ha a karhatalom ,katonaság ellen fordulsz tárgyalás nélkül kivégzés .Többen vannak ,szóval nem lenne esélyed. Szóval ha mész harcolni ,akkor van egy kis esélyed túlélni. Persze lehet menekülni külföldre ,de ilyenkor határzár van,no meg bújkálni a susnyában ,sokan ezt tették.
2018. aug. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
62%

"Én speciel nem mennék..."

"...ha lenne gyerekem, és el akarnák vinni, valószínűleg szó nélkül, baltával rendezném a dolgot..."

Szerinted, ez egy háborús helyzetben így működne? Ha nem akarsz menni, akkor erőszakkal visznek. Ha dezertálsz, agyonlőnek. Ha baltával agyonversz bárkit, azért még békeidőben is lecsuknak...

2018. aug. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
58%

Ha jó lenne a dolog marketingje akkor ugyanolyan boldogan mennének harcolni, mint az I és a II. vh idején is sokan.

A megfelelő kormánypropaganda bármit el tud érni a társadalom többségénél. Kicsiben ugyanez működik migránsügyben is.

2018. aug. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Én bármikor mennék csak szóljon valaki. Pénz se kell, erre vártam (készültem) egész életemben! Már így is túl nagy fps pro vagyok! Tudom, hogy a valódi fegyver nem úgy működik (lőttem már)
2018. aug. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Az a szomorú valóság, hogy háborús hadkötelezettség esetén a dezertőr egyetlen logikus büntetésre számíthat, azonnali kivégzésre. Mivel ez lehet az egyetlen visszatartó erő.
2018. aug. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
29%
Mondjuk azt én se értettem soha, miért nem lövik le a besorozott katonák egyből a vezetőiket aztán az aktuális politikusokat.Fegyverük van ,harcolni nem akarnak szóval minden adott ahhoz hogy nekimenjenek azoknak akik halálba akarják küldeni őket. De hát birkák,szóval eszükbe se jut,és be vannak rezelve,no meg sokuk be is veszi a hazafias maszlagot.
2018. aug. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

8#


Mert lehet hogy a te országodban ezt tennék, de a másik országban meg nem. Ennél az oknál fogva ők fognák magukat és a vezetők nélküli országban ahol épp az adott vezetőket váalsztják ki lerohannák és győznének.


Minden oldal sosem lesz racionális. Ez ilyen.


De ez nem csak az emberi természet. Ez mindenfajta természet.


Hiába akar a bárány békében legelni ha a farkas meg éhes.


Ugyanez van az ember közt is, csak minket már nem az ösztön, hanem nagyobb dolgok visznek a vészbe sajnos.

2018. aug. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
54%
Húznék Amerikába, ha nem lehet akkor elrejtőznék. Nem fogok ártatlan embereket ölni az életem kockáztatásával néhány ember vagy ország anyagi érdekei miatt.
2018. aug. 9. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!