Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Testi fenyítés tilos a magyar...

Testi fenyítés tilos a magyar honvédségnél?

Figyelt kérdés
Nem a fekvőtámaszokra és a felülésekre vagy a futásra gondolok hogy mondjuk ezzel "fenyítenek" meg! Hanem a tettlegességi dolgokra pl pofon osztás vagy hasonlók!

2018. aug. 12. 10:17
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Természetesen tilos.
2018. aug. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 TheSoldier ***** válasza:
100%
Tilos. Régen persze simán adtak pofont, de ma már nem csinálnak ilyet.
2018. aug. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindig is tilos volt, az már persze más történet, hogy négy fal között mi történik.

De csak úgy indok nélkül a felettesed nem fenyít.

2018. aug. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2018. aug. 12. 10:58
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Tilos, ami nem azt jelenti hogy sosem tortenik meg.
2018. aug. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Mopat ***** válasza:
100%

Kérdező, azt, hogy mondjuk pofán vágnak valakit(ami tilos) nem célszerű összekeverni a régi hadseregekben szokásos széles körű testi fenyítésekkel, a botozással, a a sötét-magán zárkával,(itt nem a fogdára gondolok, hanem az egy négyzetméteres lukakra, amiben sem állva, sem ülve, sem fekve nem fért el a páciens) a korbácsolással, a gödörbe ásással a tűző napon, meg mit tudom én...Az első világháborúig gyakori volt, államtól és szolgálati helytől függött.

Állítólag a szovjet hadsereg sokáig csinálta a testi fenyítést, öreg katonák akik látták a nálunk állomásozó szovjet csapatokat, beszélnek érdekes sztorikat. Pofozás, ütés, rugdosást és puskatust lehet hallani más nem igen volt már azoknál sem divat...

2018. aug. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Engem tökön szúrtak egy nyakkendőtűvel. Akkor 21 éves voltam. Sosem felejtem el.
2019. szept. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!