Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Magyar honvédség! , mennyivel...

Mjanos24 kérdése:

Magyar honvédség! , mennyivel fog jól járni a legmodernebb cseh fegyverekkel?

Figyelt kérdés

1.menyire megbízható típusúak a(CZ BREN 2 gépkarabélyt, a Scorpion EVO 3-as géppisztolyt és a CZ P-09-es pisztoly)?

2.ak gépfegyver családnál is megbízhatóak?

3.magyar honvédség is fog belőlük kapni ha már nálunk is fogják gyártani?



#CZ BREN 2 gépkarabély #ScorpionEVO3géppisztoly #CZ P-09-es pisztoly #cseh Ceská Zbrojovka fegyvergyár #HM Arzenál Zrt.
2018. aug. 16. 15:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%

A cseh nehézipar az mindig Európa élvonalába tartózott.

A Szent István csatahajón Skoda lövegek voltak.

Škoda Művek volt az Osztrák-Magyar Monarchia legnagyobb fegyvergyártója.


Olvastam már olyat is, hogy a kalasnyikov gázelvetélés rendszerét egy Cseh találta ki ami akkor a 3.birodalom része volt, a németek legyártották MP-44-es ebből meg a Szovjetek az AK-47-es.


Véleményem szerint rendkívül megbízhatóak.


Az a hír járja ezekre lesznek lecserélve a magyar "elavult" fegyverek.

2018. aug. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak annyit mondok, ideje lesz váltani és nyugdíjba küldeni az AK 63-asokat :) Haladni kell a korral.
2018. aug. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Tekintve hogy a cseh fegyverek messzeföldön híresek rosszul nem járnak vele
2018. aug. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"Olvastam már olyat is, hogy a kalasnyikov gázelvetélés rendszerét egy Cseh találta ki ami akkor a 3.birodalom része volt, a németek legyártották MP-44-es ebből meg a Szovjetek az AK-47-es."

Azt hogy a gázelvételes megoldást egy cseh találta ki...nem tudom, lehet.

De az AK 47 nem az Stg 44-ből vette át az biztos. A gázelvételes megoldás már évtizedek óta ismert és alkalmazott volt (pl. az orosz-szovjet Tokarev puska is ilyen volt..meg sok más.) Az AK szerkezete, müszaki megoldása k-va messze áll az Stg 44-től.


De egyébként: Végre egy okos döntés nagyjainktól a cseh fegyverek jók, mondhatni világszinvonalúak. (csak ne mészáros kapja meg a gyártásjogot)

2018. aug. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Na, mert mi történhet, ha Lázár úr kapja a posztot? :)
2018. aug. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

# 4

Valóban egy cseh Karel Krnka találmánya a gázdugattyú, az első világháborúban használta a monarchia is a találmányát, mégpedig a Roth–Steyr M1907-es pisztolyt

2018. aug. 17. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Értem!lényeg a lényeg, hogy jól járunk a cseh fegyverekkel!de nem csak a katonaság de a rendőrség is jól fog járni akkor! (CZ P-09-es pisztoly-jal)és miért olyan átlátszó a (CZ BREN 2 gépkarabélyt, és a Scorpion EVO 3-as géppisztolyt )tölténytára?csehek részér rendes dolog hogy bele mentek abba hogy Magyarországon is lehessen gyártani ezt a három fegyver típust!azt hittem hogy , Ak fegyver család idő álló fegyver!,mert úgy halottam,víz,homok vagy sár megy bele akkor is , működni fog,az amerikai gépfegyver típusal ellentétben!?de ez Vietnami háború idején volt igaz azóta amerikai gépfegyverrek,géppisztolyok is sokat fejlődtek az évek során!?
2018. aug. 17. 05:12
 8/11 anonim ***** válasza:

Röviden:

[link]

[link]

2018. aug. 17. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Azért a jól járás az nem biztos hogy stimmel. A fegyver minősége ezredrangú kérdés. Mai modern kézifegyverek megbízhatósága között elhanyagolható eltérés van, és komoly védelmi képességet nem jelentenek.


A jól járás kérdését inkább úgy kéne feltenni, hogy jól jár e ezzel a magyar állampolgár? Mennyivel jobban leszünk védettek, ha drágán összerakott kézifegyverre csesszük el az összes költségvetésünket, meg túlárazott helikopterekre egy olyan korban, ahol a hadviselés épp átalakul és egyre inkább a robotizáció, digitalizáció, mesterséges intelligencia, űrhadviselés, irányított energia határozza meg a jövő hadviselését. Ebben a kontextusban édes mindegy a CZ BREN 2 minősége, mert kb. annyit ér mintha aranyozott kerti-törpéket vennénk. Kb. 0 szerepe van a védelemben, ahogy pl. a második világháborúban a lovas hadviselésnek és a szablyáknak. Teljesen mindegy a minősége, kvázi nem jó semmire.

2018. aug. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

*9

A jövő gyalogos hadviselése sztem egyelőre marad a jelenlegi állapotában, messze vagyunk még attól, hogy a sci-fi akció mozifilmekre jellemző felállásban robotokat küldjünk a harcmezőre.

2018. aug. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!