Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mennyire elavult pisztolynak...

Jeffrey Spender kérdése:

Mennyire elavult pisztolynak számít az M1911-es?

Figyelt kérdés
2018. szept. 1. 16:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
32%
Semennyire. Kiszolgált két világháborút és ma is használják. Barátnőmnek is ilyen van Springfield gyártmányban, igazán szép és megbízható darab. Sok hülye gázpisztolymániást sosem értettem. Ez garantáltan megállítja a támadót, .45 kaliberű és tompa maggal, szakít olyat, hogy az már biztos nem megy tovább.
2018. szept. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
40%

Egyébként az amerikai hadsereg épp azért rendszeresítette mert az előtte használt .38-as nem volt eléggé hatékony, Na ezzel aztán nem volt probléma.

Egyetlen hátránya hogy nem revolverező, első lövés előtt mindig kézzel kell felhúzni. Sok idióta szokott még az elakadással jönni, jahh ezerből egyszer.

Mikorra küld ki egy átlag magyar paraszt ezer lőszert? Kb egész élete alatt. Én nem lőttem még ki 500 nál többet, pedig már 40 fölött vagyok.

2018. szept. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
91%
Hosszú nehéz Single Action Only nem tud revolverezni csekély a tárkapacitás bonyolult szerkezet drága előállítás . Nem véletlen a BERETTA M9 és a GLOCK elterjedése az az USA rendvédelménél hadseregénél .De polgári célokra cseh é szlovák fegyverek is megjelentek angol márka neveken importálva ... A megállító ereje kétségtelen a 45ös kajakabb mint a 9mm (38as). DE a gázpisztolyhoz hasonlítani értelmetlen mert élest legálisan önvédelemre nem használhatsz nem birtokolhatsz emiatt és a két különböző kategória sem ugyanaz az .
2018. szept. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
59%
Mért ne birtokolhatnál? Barátnőm kanadai, még engedély sem kell rá, a farmokon alanyi jogon tartod önvédelemre. Engedélyt csak akkor kell váltanod, ha ki akarod vinni közterületre. Nekem nincs, mert kamionos vagyok, határokat lépek át és nem vihetném magammal, de otthonra tökéletes, ha egyszer vennék biztos hogy én is ilyet vennék csak Colt gyártmányban. Legyél nyugodt hogy az amerikai hadsereg nem olyan hülye, mint amilyennek kinéz. Amilyen sokáig volt náluk rendszerben az igazolja.
2018. szept. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 árokpart ***** válasza:
88%
1-es. Az emberek többsége egyáltalán nem gázpisztoly mániás, csak itthon Magyarországon mást nem tarthatunk.Nagyon szívesen tartanánk ehhez és a többi kíváló darabokhoz hasonló hangszert, csak az a helyzet, hogy itthon nálunk ha valakinél találnak a legjobb esetben is jónéhány évig priuszos lesz és akkor elnézegelődhet a munkaerőpiacon. Legrosszabb esetben meg pár évre a lakhatása is garantáltan megoldódik, hogy ha érted mire gondolok. Azt viszont nem tudom, hogy ezt a szép darabot esetleg alakítják e át gázpisztollyá, mert akkor viszont nagyon szívesen vennék egyszer.
2018. szept. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 árokpart ***** válasza:
78%
Egyébként még 2010-11-ben mikor a Fidesz valóban elkezdte kialakítani a tényleges kapitalizmust, akkor azt hittem, hogy a szabad fegyvertartást is engedélyezni fogja. Tulajdonképpen az élet minden területén meghozták azokat a változásokat amiket 90-ben, de még később senki sem mert a múlt rendszer hívei miatt, viszont ezt a mai napig nemlépték meg, sőt nagyon hallgatnak is róla.
2018. szept. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Nem tűnt fel hogy nem Kanadában élünk sem az USAban ? Illegálisan mit tartasz hordasz privát ügy , de egy db éleslőszer birtoklása 2-8 év kaptár . Aztán a szakértők véleményét olvasd el ebben a kérdésben mert valószínű hogy az illetékesek a típus lecserélését nem egy érme feldobásával döntötték el . 45 ACP-t tüzelő félautomata van több gyártmány ami könnyebb olcsóbb kényelmesen rejhetőbb .
2018. szept. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 árokpart ***** válasza:
100%
Utolsó itthon minden lőfegyverre kell otthoni tartásra is engedély.
2018. szept. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Manapság mindenki Glock 17-el vagy Beretta M9-essel vagy HK P30-assal van, de azért fel szokott tűnni katonai és rendőri körökben még mindig az M1911-es, ezért érdekelne, hogy akkor miért, nosztalgia faktor / kinézet miatt kelendő ?
2018. szept. 1. 17:14
 10/19 anonim ***** válasza:
91%
Nyomi , te lehet magadnál tarthatod azt a hadipisztolyt ha kint élsz és van engedélyed mert kint az is kell az hozzá . Ostobának nézed a madarakat a a tájékozott látja hogy ez csak süketelés .
2018. szept. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!