Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mit tanulunk a katonaságon?

Mit tanulunk a katonaságon?

Figyelt kérdés

Ha én most 18 évesen beállnék katonának, akkor mi mindenre tanítanak meg ott? Gondolom, nemcsak kemény edzések, mint kétezer méter futás és fekvőtámasz, hanem más dolgok is vannak.

Megtanítanak pl bombát készíteni/elkötni? Tanulunk harcművészetet, egyéb verekedéseket, ami késsel/bottal vagy csak simán ember ember ellen folyik? Hasonlók.

Aki volt már vagy épp az vagy tud vmi információt erről, az kérem írja le, hogy miket tanítanak meg a katonaságon.

Előre is köszönöm.

18/L



2018. szept. 7. 16:02
 1/8 anonim ***** válasza:
5%
Rendet, fegyelmet, felelősségteljes életmódot. Igazából aki katona nem volt, az nem is ember.
2018. szept. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%

Én önként vonultam be, és sok hasznos dolgot tanultam meg. Vannak persze kevésbé hasznosak is, de mégis megéri jelentkezni, mert a közösség nagyon is jó. Van pár elmbeteg, segghülye tiszt (pl. Rakonczay volt ilyen), de a civil életben sokkal több az idióta főnök, szóval ez mindenképp kikerülhetetlen. Hát vegyük sorra, miket tanítottak.


- A csapatszinten való együttműködés

- Egészségügyi ismeretek,elsősegély, hol halálos a lövés stb.

- Lőkiképzés: pisztoly, machinegun, raksivető, sznajper puska, és kézigránát. Szétszedés, összeszerelés, újratöltés, céllövészet álló/fekvő célalakokra

- Közelharc, késes, lőfegyveres támadó legyőzése puszta kézzel

- Térképészet: tájékozódás, tájoló használata, térképvázlat készítése, azimut/vonás rendszer használata

- Robbantás: gyújtózsínórók, robbanóanyagok (trotil, nitropenta) használata, gyújtózsinórral és elektronikus úton

- Aknatelepítés, aknamentesítés

- Harcászati kiképzés: épületharcászat, álcázásgyakorlat, terepharcászat, harckocsi elleni harc, tűzakadály-pálya

- Alaki gyakorlat: menetelés, díszmenet, szalutálás stb.

2018. szept. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%

ígymondom neked az alapkiképzésben az egész szivatások, feladatok főként arra mennek ki hogy megtanulj bízni a csapattársaidban.


Bombát készíteni stb pedig attól függ hova osztanak be

2018. szept. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#2-es, Te milyen csapatban voltál? Vannak külön erre-arra specializálódóak vagy mindenki megtanul mindent? Lehet választani, hogy bombaszakértő leszel vagy mesterlövész vagy nem Te döntesz? Milyen városban voltál? Hogy nézett ki egy napotok?

Tanultok "túlélési stratégiákat", pl zárfeltörés, szobából kijutás, logikai feladatok, stb?

2018. szept. 7. 19:41
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Anno a Zrínyire jelentkeztem, és "Ócsa beach"-en volt az alapkiképzésem. Sose felejtem el, mindig telement a ruhám a nap végére szamárdióval...

Én lövésznek mentem, tehát nyilván ilyen irányú volt a kiképzés is. Lehet, hogy egy híradósnak, repülőnek vagy tüzérnek másféle alapkiképzés dukál. Közöttünk nem voltak se "konzervkatonák", se "gyufafejűek".

Szakirányt választani az alapkiképzés után lehet, de ezen mindenkinek át kell esni. Azt nem tudom, manapság hogy-merre változott ez a dolog, én tiszti kiképzést kaptam, lehet Szentendrén a tiszthelyettesi az másmilyen. A lövöldözés Izbégen volt, a tereptani foglalkozás a Pilisben, a robbantás és a harckocsi elleni harcászat Csobánkán.


Lássuk csak, hogy nézett ki egy napunk.

Reggel 6-kor ébresztő és reggelitorna (a terítőknek fél 6-kor, viszont ők fel vannak mentve reggelitorna alól, és elbórhatják a maradék kaját is)

Reggeli után tisztálkodás a vizesblokkban, majd reggeli.

7 órától egészen ebédig az aznapi foglalkozást végeztük. Ez lehetett alaki, harcászat, lőki, tereptan, tantermi foglalkozás (még énekóra is volt), 12-13 óra tájban volt az ebéd, az 1 órát tartott.

Utána még este 6-ig trenyáztunk, mivel sokan voltunk, 3-4 csapatba osztottak be minket, és különböző kiépített helyeken folyt a kiképzés (ásott lövészároknál 3 csapat gyakorolhatta a fogolymentést, lőszerhordást pergőtűz alatt, mezőn szintén 3 külön csapat gyakorolhatta a fekvő/térdelő lövészgödör kiásását).

Este 6 után elvileg szabadfoglalkozás volt, gyakorlatilag körletkarbantartás volt, ilyenkor pucoltuk a csukát, hoztuk helyre a ruhánkat, takarítottuk a körletet, és persze a hálózsákokat is ilyenkor osztották ki. A híres-nevezetes "Joker-hálózsák" fogalma így került be közénk - mindekinek névre szóló hálózsákja kellett, hogy legyen, fel kellett címkézni. Akinek nem volt, a hálózsákot osztó tiszthelyettes elbődült, hogy "Joker!" és egy krrrrrrrrrva nagyo rúgott bele :DDDDDDDDDDDDDDDDDD Ezután vacsora, tisztálkodás, és este 10-kor takarodó.

Túlélési stratégia jóval később, 2 év múlva volt, zárfeltörésre, "pánikszobára" egyáltalán nem emlékszem.

2018. szept. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

'Rendet, fegyelmet, felelősségteljes életmódot.'


A volt sorkatonákon valahogy nem látni ezeket, akkor hogy is vagyunk?

2018. szept. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

#5-ös, nagyon köszönöm:)

De miért azt mondta, hogy Joker?

2018. szept. 8. 09:11
 8/8 anonim ***** válasza:
Gondolom azért volt "joker" mert nem volt rajta név, ennélfogva bárkié lehetett :D
2018. szept. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!