Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Igaz lenne amit Nógrádi mondott?

Igaz lenne amit Nógrádi mondott?

Figyelt kérdés

Láttam Youtube-on egy videót ami igaz 2013-as de ott Nógrádi Usa katonai erejéről is beszél és ott azt mondja, hogy Usának nem lenne meg a képessége egy Irán elleni támadáshoz. Szerintetek ez igaz ? Mert eddig én úgy tudtam , hogy Usa a legerősebb Katonailag igaz a kínaiak is jönnek felfele ,mint a talaj víz de úgy tudom katonai high-tech terén usa még mindig nagyon sokkal a riválisai előtt jár ezen a téren. Illetve Amerikának van a legnagyobb katonai kiadása bár gondolom ez annak is betudható , hogy ott egy katona többet keres, mint Oroszoknál vagy Kínában. Nektek erről mi a véleményetek ?

Valamint arról , hogy szintén Nógrádi mondta , hogy Usa nélkül szövetségi rendszert ki alakítani nem lehet. Ezt vajon arra érti , hogy ahoz , hogy rendezzék a konfliktusokat a világon kell Usa ,



2018. szept. 20. 10:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
18%

Szerintem nézd meg ezt a videót is még egyszer és sok hasonlót is tőle, mert mindig igazat mond - de nem ezt és nem így mondta ahogyan neked lejött.

Attól, hogy a szavak egymás mellett leírva ezt is jelenthetnék, a szövegkörnyezetben és a megfelelő ismeretek birtokában teljesen más volt az értelmük. Nem fizikailag ne lenne képes az usa hadereje egy Irán elleni támadásra, a megfelelő bel- és külpolitikai tere nincs (nem volt) meg hozzá akkoriban, hogy egyedül megtegye.

És pontosan azért nem lehet kihagyni semmiféle szövetségi rendszerből, mert ettől még a fizikai képessége is meg van rá, meg elég nagy befolyása is ahhoz, hogy nélkülük más se tehesse meg.

2018. szept. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 hollófernyiges ***** válasza:
93%

"annak is betudható , hogy ott egy katona többet keres"


Az USA többet költ a hadseregére, mint az utána következő 7 állam összesen, nem hiszem hogy ez a bérköltségen múlna.


Irán esetében attól függ, mit veszünk győzelemnek. Ha arról van szó hogy földdel egyenlővé tudja-e tenni az országot, akkor a válasz egyértelmű igen. Megszállni, pacifikálni, új rezsimet kormányra helyezni, azt nem tudna.

2018. szept. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Győzelem alatt az gondoltam, hogy legyőzi az ország haderejét jelen esetben itt az Iráni hadsereget
2018. szept. 20. 11:44
 4/13 anonim ***** válasza:
Azért van mert Irán azért elég nagy nem kis hadsereggel. Még ha Oroszok stb nem is avatkoznának bele akkor is elég nagy haderőt kellene átvinni a tengeren azt meg nem egyszerű
2018. szept. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

az a baj hogy a hozzád hasonlóak mindig úgy gondolkoznak mint 1 játékban hogy 1 az 1-ben két ország konvencionális hadviselést folytat.


Ha ezt az oldalát akarod nézni, (ahogy már előttem is irták) akkor az USA simán legyalulná Iránt, (persze veszteségekkel).


Viszont megtartani nemtudná. Ő erre értette.

2018. szept. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Azt tudom , hogy ,ha Amerika-Irán között nyílt katonai konfliktus lenne abba valószínű bele avatkozna Oroszország , ha máshogy nem akkor fegyvereket adna Iránnak és nyilván a nato is benne lenne ebben a buliban. De engem igazából a két ország hadserege közötti erő különbség érdekelt technikai szinten
2018. szept. 20. 13:59
 7/13 anonim ***** válasza:
Nógrádi egy előadásos egyetemi tanár aki minig ugyanazt a mondókát mondja, mindig kicsit aktualizáltan. Iránt úgy szétbombáznák, hogy alig pár gép veszteségük lenne. Az sem lenne nekik ügy, hogy elmenjenek tankokkal (miután előttük légierő kipuvolt mindent) Teheránig. Ez 100 milliárd dollárból simán kijönne. Az ország teljes megszállása az ami borzasztó nagy költségekkel járna, erre még a most 892 milliárd dolláros költségvezésükből sem jutna évi 300 milliárd (kínaiaknak 174,4 milliárd, oroszoknak tavaly 69,2 miliárd, idén 55,5 milliárd dolláros a katonai költségvetése).
2018. szept. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
USA
2018. szept. 21. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Pro Patria ***** válasza:

Nógrádi néha mondd teljesen alternatív valóságban mozgó, földtől elrugaszkodott ésszerűtlenségeket, amelyek laikus füllel is felvonják az ember szája két sarkát.


Egyszer azt mondta, Dél-Koreában minden téren fölényben érzik magukat, egyvalamit tartanak erősebbnek Észak-Koreánál, a légierőt.

Ez olyan mondat, hogy rá kellett pihennem.

Észak-Koreánál mindenben súlyos gondok vannak, de sehol nem mutatkozik ez meg jobban, mint a légierőben.

Dél-Koreáé a világ egyik legerőteljesebbje a maga 120 F-16-osával és 60 F-15-ösével, hogy csak a legpotensebbeket emeljem ki.


Észak-Korea légiereje olyan, mint egy interaktív repülőmúzum, legnagyobb részben Mig-17, Mig-19, Mig-21 jelenti a gépparkjukat (nevetségesen nagy számban az előbbi kettő ráadásul), és csupán kéttucat, kevésbé elavultnak tekinthető Mig-29-es. És ez nem feltételezés. A gyakorlatokról készült saját képeik is ezt mutatják meg:

[link]

2018. okt. 23. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én írtam, hogy Nógrádi egy előadásos, de annyiban Észak-Koreával kapcsolatban pont védeném, hogy amit légierőként egyszerűsített az a "légi- és légvédelmi erő" haderőnem , a földi légvédelmük pedig elég erős.


Van kb. 75 S-200-asuk (7 tonnás, 300 km hatótávolságú 200 kg-os töltettel), 2000 Dvinájuk (ezek is 2 tonnás rakéták 200 kg-os töltettel, Vietnámban ez minden amerikai gépet leszedtek), ezekhez képest kisebb rakéta a 300 Neva (1 tonnás, 60 kg töltet), ilyennel. szedték le az F-117-et. Ezekkel képzett személyzet minden mai gépet leszed, ők pedig azok. Meg van helikopterek, UAV-k ellen is 2000 válról indítható Strela-2-jük.


[link]

2018. okt. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!