Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Szerintetek mit keresnek...

Antal456 kérdése:

Szerintetek mit keresnek Dzsibutiban amerikai francia japán és 2017-óta kínai csapatok?

Figyelt kérdés
Már csak azért mert nem tudom ,hogy miért!
2018. szept. 23. 12:34
 1/4 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem irtják a szomálikat meg az afarokat. Ha már engem kérdezel.
2018. szept. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az USA-nak katonai bázisa van ott. Onnan irányítják a hadműveleteiket a környező országokba. Gondolom a franciák meg a japánok is ezért vannak ott, bár erről nem tudok. Kína meg hasznot akar húzni Dzsibutiból, hitelt adnak nekik.
2018. szept. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az amerikaiak, franciák, japánok azért vannak ott hogy ne törjön ki háború és a lakosságot segítik.


A kínaiak át akarják venni gazdasági

értelemben ott a hatalmat és úgy kb egész Afrikában.

2018. szept. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A stratégiai helyzete miatt minden valamire való hatalom (aki itt megfordult) támaszpontot alakított ki. A terület helyzeténél fogva innen ellenőrizhető a vörös tengeren és a szuezi csatornán...illetve az indiai óceán nyugati részén zajló tengeri kereskedelem. Mellesleg a tengeri olajszállítás nagyrésze ezen a területen halad keresztül.
2018. szept. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!