Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A tartalékos katonák havi...

A tartalékos katonák havi fizetést kapnak vagy csak évente kapnak x összeget?

Figyelt kérdés
Már utánanéztem egy párszor, de nem tudtam rájönni. Azt tudom hogy szerződéskötésnél is jár valamennyi, de azt nem tudom hogy havonta kapnak fizetést vagy csak évente. És hogy a szerződéskötés után mikor kapja meg az illető a fizetést? Aki jártasabb az lenne szíves tájékoztatni?

2018. okt. 8. 12:29
 1/8 anonim ***** válasza:
22%
Ez vicc? Miért kapna pénzt egy tartalékos, amikor nem csinál semmit? (Persze lehet hogy én valamiről lemaradtam!)
2018. okt. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%

[link]


Gondolom a szövegértés az megy.

2018. okt. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem lettem előrébb, mivel nem tudtam meg a kérdésemre a választ
2018. okt. 8. 15:48
 4/8 TheSoldier ***** válasza:
100%
Csak akkor kapsz fizetést, ha behívtak szolgálatteljesítésre. Egyszer jár szerződéskötési díj is.
2018. okt. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Van egy éves rendelkezési állási díj is a szerződés fennállta alatt. Ez a tartalékos kategóriát függ, hogy mennyi (más a területvédelminek és a műveletinek). A területvédelminél minimálbérnek felel meg, a műveletinél a minimálbér másfélszerese.
2018. okt. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
30%

"Nem lettem előrébb, mivel nem tudtam meg a kérdésemre a választ"


Nos ezért írtam a szöveg értést.

Semmilyen fizetést nem kap, van munkahelye és onnan jár csak neki ezen munkahelyeket finanszírozza az állam.

Amikor pedig szolgálatot teljesít akkor is a munkahelyéről kapja a fizut, ilyenkor kaphat a HM-től is egyéb juttatásokat.

2018. okt. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Évente kapnak 1 alkalommal, minimálbért, az az netto 84 ezret, akkor is ha nem hívnak be.
2018. nov. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez jelenleg bruttó 127 ezer 500 forint. Ezt évente, a szerződés évfordulójától számított két hónapon belül utalják a tartalékos számlájára – Pontyik Pál százados a szegedi toborzóirodában.
2018. nov. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!