Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Szerintetek nagyon sok borzasz...

Szerintetek nagyon sok borzasztó dolgot éltek meg a magyar katonák a keleti fronton?

Figyelt kérdés
Nekem dédnagyapám mindkét világháborúban harcolt, de nem tudok róla sok mindent mert nem mesélt semmit a családjának csak annyit mondott, hogy soha többé ne legyen háború. Én meg személyesen nem is ismertem sajnos. (1898-1974) Bárcsak ismerhettem volna. :( Egyszerű, tisztességes parasztember volt egyébként aki rengeteget dolgozott.
2018. okt. 29. 12:52
 1/8 anonim ***** válasza:

Igen, borzalmas a háború.

Gyóni Géza: Csak egy éjszakára

https://www.youtube.com/watch?v=L2nt0uXIJT0

2018. okt. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
Hát nem kellemes úgy élni, hogy bármikor lelőhetik, leágyúzhatják az embert, a téli kegyetlen hidegeket a szabadban túlélni, kajahiány miatt a halottak húsát enni...
2018. okt. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kortól, helyszíntől függetlenül a katonák mindig sok borzalmas dolgot élnek át és sok borzalmas dolgot tesznek is.
2018. okt. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, sok borzalmat élhettek át.

Ha érdekel a téma, akkor tudom ajánlani a Krónikát, a Don-kanyarról szól. Olykor a tv-ben is leadják, de a youtube-on is fent van az összes rész.

2018. okt. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Itt egy interjú egy (magyar) veteránnal aki a német hadseregben harcol: https://www.youtube.com/watch?v=Axw4-4iKl9I

mesél pár brutális és érdekes dolgot.

2018. okt. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
*harcolt
2018. okt. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagybátyám se volt hajlandó beszélni róla a családjának, de folyton azt hajtogatta, hogy mindjárt jön a harmadik világháború, és a fél lakás tele volt pakolva tartós élelmiszerrel. Elég hamar hadifogságba esett egyébként, és mintha arra célozgatott volna, hogy alig várták, hogy fogságba essenek, csak persze ezt nem akarta kerek perec kimondani.
2018. okt. 29. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
53%

Igen, de a frontnál is lelkileg megterhelőbb volt az elfoglalt területek megszállása. Magyar alakulatok is rengeteg tömeggyilkosságot követtek el.


[link]

2018. okt. 30. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!