Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Háború esetén besorozható...

Háború esetén besorozható vagyok, ha annak idején sorkatonasági sorozáskor 'E' kategóriásnak, azaz 'katonai szolgálatra végleg alkalmatlan' besorolást kaptam? Ez úgy 2001-2002 ben volt.

Figyelt kérdés
Azért kaptam ilyen kategóriát mert gyerekkoromban 10 éves koromig aszthmás voltam, kontaktlencsét hordok és a teszt kimutatott enyhe allergiákat pollenre stb.

2018. dec. 4. 10:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
Természetesen.
2018. dec. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem igen. A "végleg alkalmatlan" szerintem elég beszédes.
2018. dec. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
11%
*szerintem nem. Elnézést az elírásért.
2018. dec. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Hogy vagyok behívható ha egyszer végleg alkalmatlan besorolást kaptam sorozáskor?


Vagy ennek a besorolásnak van egy lejárati ideje és felülvizsgálható?


Tényleg hogy van ez?

2018. dec. 4. 10:43
 5/16 anonim ***** válasza:
95%
Munkaszolgálatosnál nem nézik annyira szigorúan az alkalmatlanságot.
2018. dec. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
42%

"Hogy vagyok behívható ha egyszer végleg alkalmatlan besorolást kaptam sorozáskor?"


Behívóparanccsal.

2018. dec. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 senior10 ***** válasza:
100%
háború esetén azért máshogyan működnek a dolgok mint békeidőben, teljesen más szempontok döntenek akkor. Szerintem valós háborús helyzetben azokat a dolgokat amiket a kérdésben felsoroltál teljesen maximális mértékben lesz.rják. Van két lábad van két kezed nem vagy mozgássérült, mentálisan nem vagy totál nulla, kezedbe nyomják a fegyvert, és egy rövid nagyon minimális kiképzés után mehetsz is a frontra.
2018. dec. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
82%

Ha végleg alkalmatlannak nyilvánítottak akkor már téged nemhívnak be háború esetén sem.

Régebben még voltak ilyen speciális besorolások mint a BHSZ -stb, ami azt jelentette hogy békében alkalmatlan, háborúba szakszolgálatra alkalmas, de ezek már megszüntek amikor megszünt a sorkatonai szolgálat Magyarországon.

2018. dec. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

A lelkiismereti okból katonai szolgálat megtagadása hogy van?


Hogy például tiltja a vallásom az emberölést és az ehhez való asszisztálást?

2018. dec. 4. 11:48
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Háborúban lexarják a kategóriádat. Nem csak harcoló alakulatok vannak, sok mindenre alkalmas vagy, pl. krumplit tudsz pucolni a tábori konyhán.
2018. dec. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!