Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mit szóltok ehhez a 400 óra...

Mit szóltok ehhez a 400 óra túlórához ami a civileket sújtja? Felmentettek vagy felmennétek tüntetni?

Figyelt kérdés
Én szívesen felmentem volna de sajnos aláírtam a szerződést hogy nem csinálok ilyeneket! Trollok kíméljenek!

2018. dec. 9. 09:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
15%
Engem nem zavar. Ha nem tetszik, el kell menni. Mások is elmennek.
2018. dec. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
56%
Vasárnap legyenek nyitva az üzletek, de szombaton ne dolgozzunk? Nincs ebben ellentmondás?
2018. dec. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
64%
Én magamat mentettem fel a túlóra alól.
2018. dec. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
44%

Tényleg nem tudom mit akartok!

Ebben a kérdésben még az EU-hoz sem érdemes mószerolni menni, mert az EU-s törvényekben 416 óra túlóra van előírva és nem önkéntes alapon, hanem ha kell, akkor kötelező jelleggel.

Számtalanszor le lett már írva, hogy akit eddig is túlóráztattak a maximumon, azt ezentúl is fogják, akit meg nem, azt ezentúl sem fogják. Az új törvény egyetlen "veszélye", hogy most már jobban nyomon lesz követve és ki kell majd fizetni.

Nyugodjatok már le, jön a karácsony, arra készüljetek, annak több értelme lenne! ... vagy ne készüljetek, a fene se bánja, de másokat ne zavarjatok ebben!

2018. dec. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 mindentudó99 ***** válasza:
#1 Akár indulhatnál is.
2018. dec. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Nem lenne ezzel a törvénnyel semmi baj, csak hiányos.

Ezt úgy kellett volna megfogalmazni, hogy:

Munkáltató által előírt kötelező túlmunka max óraszáma 120 óra/év lehet.

Vállalható túlmunka (kötelezővel együtt) munkavállaló részéről max 400óra/év lehet.

Így a munkáltató 120 óránál nem kötelezhet többre, de ha Te akarsz akár 400 órát is túlórázhatsz évente.

Ez régen így volt csak jóval kevesebb órákkal.

Látom néhány munkahelyen, hogy 12 órában foglalkoztatnak (pár csomagoló üzembe láttam), ezt is eltörölném, csak 8 lehet, vezessen be több műszakot a munkáltató.

2018. dec. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
14%

"EU-s törvényekben 416 óra túlóra van előírva "

Ilyen hülyeség honnal jön?

Ez csak EP irányelv, ami heti 48 órás felső korlátról szól. Viszont, akkor már ki is kell maxolni, vagy mi? Na akkor így még szerencse, hogy csak ennyi.

Az megvan, hogy pl Ausztriában csak évi 60 óra túlóra engedélyezett? Nálunk ezt előbb-utóbb havi szinten elérjük.

2018. dec. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 mindentudó99 ***** válasza:
39%
A 12 órás műszakkal semmi gond. Így csak 15 napot kell havonta dolgozni. Három meló három szabadnap. Három nap szabival kilencet vagyok itthon.
2018. dec. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
A nagytömegben úgyse látják ha ott vagyok, nem egyenruhában megyek. Több kollega is van,akik felmentek,és nem érdekli őket mit irtak alá. Nekik is van családjuk akiknek civil munkájuk van.
2018. dec. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"Három nap szabival kilencet vagyok itthon."


akarod mondani 4,5 nap szabadsággal? egy szabadnap 8 órával van számolva, ha 12 órázol a szabid is más. 30 nap szabadságod csak 20 nap munkamentes napot jelent.


Egy pályakezdő gyermektelennek ez évi 13 napot jelent aminek a 2/3 val a munkáltató rendelkezik tehát max 4 nap dönti el a dolgozó neki szabadságra van szükséged.

2018. dec. 12. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!