Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha 16 éve nem voltam alkalmas...

Ha 16 éve nem voltam alkalmas katonának, most miért lennék az?

Figyelt kérdés

Annak idején 'E' kategóriát kaptam sorkatonasági sorozásnál. Nemrég felhívtam a toborzóirodát hogy ha most háború törne ki engem behívnának e, tekintettel az 'E' kategóriámra.


A válasz az volt hogy senkit nem érdekel hogy annak idején nem voltam alkalmas katonának.


XD


Ez aztán nagyon komoly hadsereg!!!!!!!!!



2018. dec. 10. 21:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Golyófogónak jó leszel.
2018. dec. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ne aggódj úgysem lesz háború, meg ugye tanuljunk nagy emberektől háború esetén az összes elmenekült az országból
2018. dec. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
96%
Mérgek, ideggázok, biológiai fegyverek tesztelésére tökéletesen alkalmas vagy.
2018. dec. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A 'Golyófogó és vegyi,- biológiai fegyver tesztelő' század hol állomásozik? Meghoztátok a kedvem, bevonulok. :-)
2018. dec. 10. 22:18
 5/7 anonim ***** válasza:

Kihelyezett tagozatok:


[link]

[link]


Itthon maximum a klórpikrinig juthatsz.

2018. dec. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
44%

Kevered a sorkatonai szolgálati alkalmasságot a hadkötelezettséggel.

Amikor sorkatonának behívtak volna, akkor ahhoz szükséges volt egy bizonyos alkalmasság, hogy bírd a kiképzést és alkalmas légy a fegyverekkel való foglalkozásra. Pl. súlyos mozgásszervi betegség, tüdőbaj lehetetlenné tenni a kiképzést éppen úgy, mint a mentális zavar, ami miatt nem adhatnának fegyvert a kezedbe. Így E-s lettél és nem kellett bevonulnod.

Ami most téma az ettől eltérő dolog, a vészhelyzet vagy háború esetén való sorozás. Eddig is hadkötelezett voltál 18-40 éves korod között, csak nem volt téma és így nem foglalkoztál vele. Ha baj van, akkor nem számít hogy asztmás vagy, netán fél füledre süket, akkor is te vagy az a férfi aki képes lehet cselekedni. Nem feltétlenül fegyverrel és nem feltétlenül a lövészárokban, hanem a konyhán vagy a hídépítőknél.

Most csak annyi változik, hogy a 40 éves EDDIGI korhatárt felviszik 50-re. mert változtak az idők és ma már nem 20 évesen lesz egy férfinak gyereke és nem 56 évesen egy nyugdíjba, hanem 35-40 évesen lesz gyereke és majd 70 éves koráig dolgozik. Ezt követi a sorkötelezettség korhatár emelése. Ma egy értelmes 50 éves férfi tartja magát annyira "alkalmasnak", mint 20 éve egy 40 éves.

Amúgy attól, hogy valamilyen indokkal 16 évesen leselejteztek, mert már igazából azok sem vették komolyan a sorkatonaságot akik csinálták, az tényleg nem számít 10-20 évvel később. Ha akkora baj lenne, hogy ilyen sorozásra szükség lenne, akkor akik nem alkalmasak, azokat úgy is kiszűrik.

2018. dec. 10. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
54%

Hmm.

Kedves kérdező. Tekintettel arra hogy abból ítéled meg mások intelligenciáját hogy hogy néznek ki külsőleg, nem is várom hogy megértsd az alábbi mondandóm, de azért megpróbálkozok vele.


Vannak emberek akik élvezik azt hogy terepen mozogjanak, futkározzanak, teszik a dolgukat.

Vannak akik hazaszeretetből cselekednek mert úgy gondolják ez jelenti azt hogy a hazájukat szolgálják.

Vannak akik lusták és azt gondolják hogy nincs ott meló és ezért vonulnak be.


Nyilvánvaló hogy aki a legénységi állományba tartozik az nem a legiskolázottabb emberek közé tartozik.

Azonban!

Ezt miért is degradálod le?


Tán azt is ledegradálod aki a pékségbe kenyeret süt? Aki a boltban eladó, vagy árufeltöltő? Aki buszvezető? Aki raktáros, C&C gépkezelő, pincér? Mert nekik sem kell hatalmas végzettség és szaktudás.


Szerintem vissza kellene venni az arcból és tisztelni mások munkáját, bármilyet tevékenységi körben dolgozzanak.

2018. dec. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!