Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha most kitörne egy polgárhábo...

Ha most kitörne egy polgárháború, a NATO mit tenne?

Figyelt kérdés

A mostani kis zavargások közepette felmerült bennem a kérdés, hogy oké hogy '56-ban a kommunista rendszerek és irányítás miatt a szovjetek vissza foglalták a felkelőktől magyarországot, de ha ma lenne egy ugyan ilyen elfoglalása magyarországnak, akkor bevetnék a magyar honvédséget? Ha tényleg szinte minden városban fegyverekkel foglalnák el a városházákat? Valamint ha sikerrel járna a dolog, a NATO mit tenne?


UI.: semmit nem kell bele látni az egészbe, az én töprengéseim szüleménye a dolog, a múlt kombinálása a jelennel, nem akarok én '56-ot újra.



2018. dec. 16. 20:40
 1/10 anonim ***** válasza:
33%
Megszórná Damaszkuszt.
2018. dec. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi az értelmes választ :)
2018. dec. 16. 20:51
 3/10 anonim ***** válasza:
31%
Országon belüli polgárháborúba a NATO csak akkor avatkozik be (indirekt módon), ha ott üzleti érdekei vannak (pl. fegyver eladás mindkét félnek). A Krasznaja Armija viszont fél nap alatt elfoglalná az egész országot.
2018. dec. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
33%
A történelem mindig ismétli önmagát, vagy másképp - nincs új a nap alatt. Én azt nem tudom, ki jönne. Putyin vagy Trump
2018. dec. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
19%

"Köszi az értelmes választ :)"


Én is az értelmes kérdést. Vagy szerinted a nátó ezzel foglalkozna?

Libáért vetted a kérdezői diplomád?

2018. dec. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
36%
Valószínűleg semmit, csak jót röhögnének a magyarokon, hogy megint ennyi eszük van.
2018. dec. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Annyira hiányzik ennek a kis országnak egy polgárháború, mint sárgaláz a lepratelepre!

Szélsőséges esetben nemzetközi ENSZ csapatokat kapnánk a nyakunkba.

Sikerülne szétbaszni az épp fejlődésnek induló iparunkat.

Megint csak azok járnának jól akik a zavarosban halásznak.

2018. dec. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Steve G. Paul ***** válasza:
100%

Semmit. A NATO KÜLSŐ fegyegetés ellen van. Nem avatkozik belső ügyekbe (és leginkább tagok közöttibe sem, lásd török-görög).

Bármely NATO beavatkozáshoz tudtommal egyhangú szavazás kell. Amit elég nehéz az előbbi esetekben megkapni.

2018. dec. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Értem, köszi a válaszokat, (már akinek) tudom én hogy nem lenne jó nekem se hiányzik csak kíváncsi voltam.
2018. dec. 17. 22:24
 10/10 Transylvan2015 válasza:
Az EU-nak rengeteg renfenntartó erői vannak, jócskán felfegyverezve ilyen esetekre. Tehát az EU döntené el, hogy kinek a pártjára áll. Például a hazaárulók pártjára több, mint biztos.
2022. márc. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!