Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » ! Hivatásos katona és a...

Noémi556 kérdése:

! Hivatásos katona és a szerződéses katonai viszony érdekelne tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Szeretnék katona lenni de mimt kiderült civilként csak szerződéses lehetek vagyis 3 évre aláírom és utána lehet meg sem hosszabbítják és munkanélküli leszek vagy ez hogy működik? Akkor ha fix helyet szeretnék akkor hivatásosnak kell mennem ami tiszt vagy altisztképző?

Plusz mi garantálja nekem azt,hogy ha jelentkezek katonának a toborzó irodában akkor lesz fix a végzettségemnek megfelelő pozíció? Köszönöm előre is!


2019. jan. 21. 22:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Semmi sem garantálja.

Hivatásosként is kirúghatnak ugyanúgy ha valami baromságot csinálsz csak nem kell foylamatosan szerződést újitani.


Valóban ha annyira rossz munkaerő vagy akkor megteheti a főnököd h nem irja alá a hosszabbitási kérelmed, de ahhoz tényleg nagyon olyannak kell lenned. Általába meghosszabbitják.

2019. jan. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

13 eve vagyok katona, mindig meghosszabbitottak. Nagy marhasagot kell kovetned hogy kirugjanak.

Garancia a vegzettsegedhez meg max papiron lesz. De nem kell aggodni. Vegzettseg es katonai papir szerint is gepeszlakatos vagyok. Egy kalapacs nem jart 10 eve a kezemben.

2019. jan. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
Noémi te nagyon nagy nyomi lehetsz, ha még ott is attól kell rettegnek, hogy kirúgnak ahonnan még soha senkit, mert állandó emberhiány van. :D
2019. jan. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Hát nem éppen csak mondjuk olvastam,hogy szerződéses katonának a szerződését maximum 15 év munkaviszonyig írják alá utána meg mehetsz ahova akarsz és ez nem éppen jó ha mondjuk 35 évesen kéne új állást keresnem. Hivatásosként pedig onnan mész nyugdíjba. Illetve azt is hallottam,hogy addig kell várni amég nem lesz a végzettségednek megfelelő beosztás annál a katonaságnál ahova akarsz menni. De köszi a bunkó választ imádom itt azokat akik hasznos válasz helyett szidni jönnek ide dehát ez van :))
2019. jan. 23. 12:43
 5/15 anonim ***** válasza:
És ezeket hol olvastad? Neten sok baromsagot irnak.
2019. jan. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Igen az lehet de nagyon sok helyen olvastam és ezért gondoltam. De majd bemegyek a toborzó irodába megérdeklődni a dolgokat! Köszönöm a segítségeket!
2019. jan. 23. 13:27
 7/15 anonim ***** válasza:
Már nincs ilyen, hogy max 15 évig lehetsz szerződéses. Kirúgni pedig nem fognak, ha csak nem csinálsz valami egetrengető hülyeséget,azon kívűl 100%,hogy hosszabítanak.A pozícióról annyit,hogy attól függ melyik alakulathoz akarsz kerülni és milyen beosztásba, ezen már gondolkoztál?Amúgy szerintem ez az egyik legbiztosabb munka,nem rossz a fizetés,és nincsenek létszámleépítések mint a gyárakban vagy egyébb helyeken, ha bekerülsz a többi csak rajtad áll.
2019. jan. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Igazság szerint a Honvédség Logisztikai Ezredéhez szeretnék menni a végzettségemnek megfelelő pozícióba ami állítólag főtörzszászlós lenne.A toborzóirodában érdeklődjek,hogy vajon ha elvégzem az alapkiképzést akkor lehet-e helyem ott?
2019. jan. 25. 21:06
 9/15 anonim ***** válasza:

na főtörzszászlós az 10000% hogy nem leszel. :)

Max főtörzsőrmester, de ezt is kétlem egyből.

2019. jan. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nekem azt mondták,hogy a legmagasabb altisztként kezdenék a kiképzés után a végzettségeimmel.. jóhogynem közkatona leszek érettségivel,okj-s szakmával és nyelvvizsgával.szép lenne😂
2019. jan. 27. 21:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!