Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ausztriában hogy működik a...

Ausztriában hogy működik a sorkatonaság?

Figyelt kérdés
Tegyük fel elmegy ki egy magyar dolgozni, magyarral állampolgársággal akkor őt is fogják hivni hogy menjen sorkatonának?

2019. febr. 14. 08:09
 1/4 anonim ***** válasza:
12%
Ausztria eléggé gané hely.
2019. febr. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
26%
Egyetértek az elsővel. Sorkatonaság, és még kulturált országnak tartják magukat.
2019. febr. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
10%

Nem véletlenül gondolja így az első két válaszoló. Mivel ott is érezhető a modern rabszolgaság, ami idehaza is és tán egész Európa emiatt élhetetlen.

Kb. 15 év kihagyással voltam Novemberben újra Bécsben, a szokásos biciklitúrán. 15 éve még egész élhető volt, akár laktam is volna ott. De napjainkban teljesen ledöbbentem a negatív változáson. Éjjel a vízpartok közti bokrokban menekültek alszanak akár a disznók az ólban. Habár nem jó hasonlat, mert a diszók nem szemetelnek maguk körül. A lakosok sem szeretik a várossal együtt járó stresszt. A vízpartokon hobbi kertészkedést folytatnak, ahol bárki kertészkedhet hogy addig azt hitesse el magáról hogy ő egy szabad parasztember a természetben. Majd irány újra a valóság, a mókuskerék, a profittermelés másnak és az államnak.

Tán a vidéki települések amik élhetőek.


Szerintem csak osztrák állampolgárra vonatkozhat ez a hadkötelezettség.

2019. febr. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Csakis osztrák állampolgárokra vonatkozik a had kötelezettség. De sokan jelentkeznek inkább polgári szolgálatra vagy nyilvánítattják magukat alkalmatlannak.


Egyébként, ahogy hallottam sokkal kulturáltabb körülmények között müködik mint anno nálunk. Szóval korántsem f.osnak annyira az osztrákok emiatt, mint a magyar katonajelöltek a sorkatonaság korszakában.

2019. febr. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!