Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A magyar hadsereg hogyan...

A magyar hadsereg hogyan teljesítene a szomszédos országok haderei ellen?

Figyelt kérdés
Tételezzük fel hogy egy az egy ellen menne a harc, más országok nem avatkoznának be és a jelenlegi állapotok szerint. Szerintem csak Szlovéniát vernénk, talán Szlovákiát is, de a többi ország ellen verességgel végződne.
2019. márc. 1. 13:52
 1/4 anonim ***** válasza:
20%
Mivel anno Gyurcsányék tonkrettettek a haderot,igy ja szlovenia es szlovakia volna csak lgyzoheto
2019. márc. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szoktak lenni ilyen nato hadgyakorlatok. Ha jól emlékszem tavaly Lettországban tartott ilyen eseményt a szlovák haderő nyerte meg az amerikait megelőzve
2019. márc. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Lehet van a szlovákoknak egy elit egységük, de ettől még nem nyernének szerintem Magyarország ellen.
2019. márc. 1. 14:46
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Soha sem a hadsereg mérete számított, hanem az ereje.Néha a poroszok úgy verték szét a túlerőben lévő franciákat, hogy az öröm volt nézni (illetve olykor fordítva is).Mivel Ausztriát leszámítva kb. minden szomszédunknak olyan sz.r és szétr.hadt a hadserege, mint nekünk, mondhatni, hogy egyenlő felek vagyunk mindenkivel, Ausztriát leszámítva.Az nem úgy van, hogy megnézed a Wikipédián, hogy X országnak 3 katonával és 4 puskával több van, mint Y-nak, ezért ő győz.Egy hadsereg etetni, fenntartani, mozgatni kell a csatatéren, a morálról pedig még nem is beszéltem.Nézzük mi a választék:


- Van egy feleakkora Szlovákia, mint mi.Szerintem őket lebírnánk gyűrni, talán, de nehezen, tekintve, hogy a hegyekben jobban tudnák tartani magukat.

- Van egy összeomlás szélén lévő Ukrajna.

- Van egy épp hogy nem összeomlás szélén lévő nagyon szegény Szerbia.

- Van egy semleges Ausztria, aki viszont 3x elpics@zna minket már Graznál is.Gondoljatok bele, kb. ha eljutunk a hegyek közelébe, akkor szétcincálnának minket.

- Van egy Szlovénia, akiket szerintem lebírnánk gyűrni, most ne legyen szó arról, hogy egyébként ők nem olyan "ellenséges népnek" tekintett nép.A szlovéniai magyar kisebbségnek pl. állandó parlamenti képviselete is van.

- Van egy Horvátország, akikkel nem rossz a kapcsolatunk egyébként.Viszont velük kb. egyenlő felek vagyunk katonailag, akármelyikünk győzhet.


Maradt Románia.Szerintem a románok győznének, DE, nem biztos, tekintve, hogy több százezer partizánunk kb. már is van Erdélyben.Akármelyikünk is győzne egy román-magyar háborúban, egyszerűen nem érné meg, mert mind a vesztes, mind a győztes végtelen kifulladna, aztán mit kezdjen a másik elfoglalt területével, miközben a sajátjával se bír, mert az erőforrásait felélte a hadigépezet.


Viszont ha hadat üzenünk Ausztriának akkor szerintem örömmel bevonul a Bundesheer Budapestre pár napon belül.Talán jobb is lenne, meggondoltuk mi azt a függetlenséget szerintem.

2019. márc. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!