Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Az orosz légierő tényleg...

Az orosz légierő tényleg gyengének számít a többi nagyhatalom légierőjéhez képest? Igaz hogy sok elavult gépük van és még mindig nincsenek újak évtizedek óta (csak tervezőasztalon)?

Figyelt kérdés
2019. márc. 23. 17:48
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Igazából az orosz hadiipar kapcsán nekem feltűnt, hogy eléggé gyakran fordul ott elő, hogy előállnak egy fejlesztési igénnyel, amin el is kezdenek dolgozni és utána valahogy mindig a következő történik:


-Fejlesszetek egy olyan fegyvert (mindegy mit kézi/harckocsi/vadászgép), ami jobb a nyugati eszközöknél

-Oké tessék itt van, elkészült

-Jah, jó lett, lenyűgözőek az eredmények, hát de ennek drága a gyártása...


És itt sokszor meg is rekedt ennyiben az egész. Hány olyan orosz fejlesztést láttam, ami lenyűgöző műszaki adatokkal kecsegtetett, csaképpen sosem került rendszeresítésre...


Harckocsik, vadászgépek, lőfegyverek, mindenben elkészített kitesztelt eszközök hada van náluk, amire azt mondták, hogy erre ugyan nincsen pénz. Így nem lehet hatékonyan fegyverkezni. Igenis, ha akarnak jobb eszközöket, akkor fogják fel, hogy az bizony pénzbe kerül.


Az nem igaz, hogy nincsenek évtizedek óta új gépek, de az szerintem egyenesen garantált, hogy megintcsak nem lesz pénzük lecserélni a régebbi gépeiket Szu-57-re.

2019. márc. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!