Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mi történne velem, ha háborúra...

Mi történne velem, ha háborúra kényszerülne Magyarország és nem vonulnék be a seregbe?

Figyelt kérdés

Mert hát szerintem többet ártanék ott az ügyetlenségemmel. És én pacifista is vagyok, nem tudnék embert ölni és én öngyilkosságnak gondolnám az egész bevonulást. Börtönbe kerülnék vagy halálbüntetés kapnék ezért? Második világháborúban például milyen következményei voltak annak ha valaki kapott behívót és nem vonult be?


23/F



2019. márc. 25. 23:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Kapnál másik munkát, ami nem fegyveres meló, vagy dezertőr lennél és letartóztatnának.
2019. márc. 26. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha most lenne háború és civil maradnál, akkor kevésbé lennél védett, mert sokkal nagyobb lenne a civil áldozatok száma, mint a hadsereg tagjaié.

A II. világháború alatt nem kérdezték a besorozottak véleményét, katonaszökevényként elbántak vele, eleinte börtönt kapott, majd később fejbe lőtték azt, aki annak minősült.

2019. márc. 26. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Mire besorozásig érne a dolog már rég felszabadítana addigra minket nyugat, és nem kellene ezen gondolkodni, szét lenne szkürtölve a fasizmus arca. (Dé:Nash Kürt) , de amennyiben már demokratikus lenne az ország és nekünk kéne megtámadni a fasiszta nácikat, akkor mindenképp kell az erő, és mondjuk lehetnél hadtápos, úgy is bejönnél, mert facera írnánk ki aki nem jön be az nácikutya. Akinek van esze nem utasítsa vissza.
2019. márc. 26. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Valami455 válasza:
100%
Elmennének hozzád, bevágnának a kocsiba és vinnének magukkal :D ( Apám mesélte egyszer, hogy így volt)
2019. aug. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Halálbüntetést nem kapnál, mert háború esetén sem lehet visszaállítani.

Jelenleg nincs sorállomány. Ha akarnának ilyet, nagyobb kalamitás lenne a kiképzés, mint maga a háború.

2020. jan. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!