Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Politika » Hadsereg, hadvezetés

A kérdés

Mi történne velem, ha háborúra kényszerülne Magyarország és nem vonulnék be a seregbe?

Mert hát szerintem többet ártanék ott az ügyetlenségemmel. És én pacifista is vagyok, nem tudnék embert ölni és én öngyilkosságnak gondolnám az egész bevonulást. Börtönbe kerülnék vagy halálbüntetés kapnék ezért? Második világháborúban például milyen következményei voltak annak ha valaki kapott behívót és nem vonult be?

23/F

márc. 25. 23:11  Privát üzenet  

A válaszok
Kapnál másik munkát, ami nem fegyveres meló, vagy dezertőr lennél és letartóztatnának.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont márc. 26. 01:09 Privát üzenet

Ha most lenne háború és civil maradnál, akkor kevésbé lennél védett, mert sokkal nagyobb lenne a civil áldozatok száma, mint a hadsereg tagjaié.

A II. világháború alatt nem kérdezték a besorozottak véleményét, katonaszökevényként elbántak vele, eleinte börtönt kapott, majd később fejbe lőtték azt, aki annak minősült.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 61%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/3Időpont márc. 26. 04:39 Privát üzenet
Mire besorozásig érne a dolog már rég felszabadítana addigra minket nyugat, és nem kellene ezen gondolkodni, szét lenne szkürtölve a fasizmus arca. (Dé:Nash Kürt) , de amennyiben már demokratikus lenne az ország és nekünk kéne megtámadni a fasiszta nácikat, akkor mindenképp kell az erő, és mondjuk lehetnél hadtápos, úgy is bejönnél, mert facera írnánk ki aki nem jön be az nácikutya. Akinek van esze nem utasítsa vissza.

A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 48%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/3Időpont márc. 26. 06:33 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Most már legyőznénk romániát, ha megtámadna?
Miért Görgei Artúr nyakába varrták a szabadságharc kudarcának az okait? Ő legalább nem menekült el.
Magyarország miert nem támadja meg Ausztriát?
Magyarország egyik legnagyobb problémája (mindig is) a hadsereg volt?
Magyarország miért nem ápol sokkal jobb kapcsolatot Franciaországgal? A wikipedia szerint is a legerősebb hadsereg Európában, ami nekünk a javunkra válna.
Az Osztrák-Magyar Monarchia hadereje mennyire számított erősnek az I. vh idején?

Kérdések a Politika rovatbólKérdések a Hadsereg, hadvezetés rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!