Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Igaz, hogy az ismétlőpuskák...

Bubuka508 kérdése:

Igaz, hogy az ismétlőpuskák közül a Lee-Enfieldnek nagyobb lehet a tűzgyorsasága, mint a többi ilyen kategóriájú fegyvernek?

Figyelt kérdés
Valahol, már nem emlékszem, hol, ezt olvastam, hogy a többi forgó-tolózáras fegyvernél (Mauser, Moszin-Nagant, Springfield stb.) a Lee-Enfield könnyebben és gyorsabban kezelhető, jól kiképzett lövész gyorsabban tud vele tüzelni. Kérdésem, hogy miért, ha a szerkezete alapvetően ugyanúgy működik, a zárdugattyúval ugyanazokat a mozdulatokat (reteszelés, hüvelykivonás-felhúzás, ismétlés) kell végezni? A Mannlichernél értem, ott csak egyenesen húzni kell, a forgást a dugattyú mechanikai kialakítása automatice biztosítja, de a többinél nem, ezért kérdezem.
2019. ápr. 2. 13:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Tudtommal igen-én sem tudom a tech hátterét-, de az 1. világháborúban a német erőket meglepte, amikor a britek ezekkel nyitottak tüzet. Olyan gyorsan lőttek vele, a németek azt hitték, géppuskával sorozzák őket.
2019. ápr. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

a forgó-toló záras puskák legjobbja a Mauser volt

Amugy ők találták ki a forgó toló záras müködést,

A tüzgyorsaság a lövész rutinján és a fegyver megbizhatóságán mulott főleg


Amiben a mauser verhetetlen volt az a minőség

Az enfield abban volt út töröő hogy igénytelen fegyver volt(jó értelenben) olcsón, gyorsan lehetett gyártani, és nem igényelt komoly törödést, megbízható volt(kb olyan volt anno mint ma a kalasnyikov, igénytelen olcsó, és könnyű vol lőni vele))

2019. ápr. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
48%
Igen, igaz. Elég ciki volt viszont a brit haderő számára, hogy a második világháborúban is ezt a puskát adták a katonáiknak. Ez már egy nagyon elavult puska, fél évszázada nem gyártják.
2019. ápr. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Troll Tomi, szerintem te az Enfield utódjára, a No. 4-es puskára gondolsz. Az eredeti Enfieldnek éppenpont az volt a hátránya, hogy túl bonyolult volt a gyártása, nem lehetett, illetve nehéz volt sorozatban gyártani. Legalábbis a Frederick-Myatt-féle fegyverkönyv ezt írja.
2019. ápr. 2. 14:02
 5/8 A kérdező kommentje:
A 2. vh.-ban a németek között is az egyszerű mezei lövészkatonáknak Mauser volt, ami szintén elavult volt már akkor. Nem mindenkinek jutott Schmeisser-géppisztoly vagy Fallschirmjagergewehr, ill. MP-44 gépkarabély. Az oroszoknak is eleinte kevés volt a PPS és PPD géppisztoly, a Tokarev-puskát meg inkább csak a mesterlövészek használták, a félművelt munkás- és parasztfiúk számára érthetetlen és bonyolult volt a szerkezete, működése, inkább Moszin-Nagantot használtak. Az amerikaiaknak is sok Springfieldjük volt. Tehát ez többé-kevésbé minden hadseregre igaz, hogy részben elavult fegyverekkel küldték őket háborúba.
2019. ápr. 2. 14:55
 6/8 anonim ***** válasza:

"amerikaiaknak is sok Springfieldjük"


M1 Garand volt rendszeresítve a gyalogságnál, M1903 as optika felszerelésével is csak a mesterlövészeknek volt ill 2. vonal béli kisegítő alakulatoknál optika nélkül.


Keleti hadszíntéren inkább jellemző de ott is csak a tengerész gyalogságnál.


"Mauser, Moszin-Nagant, Springfield a Lee-Enfield"


Szinte egy kutya volt mind, a tűzgyorsaságot nem főleg a fegyver adta hanem a rutinos lövész (persze vannak eltérések de nem az a számottevő)

2019. ápr. 2. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Közben tegnap olvastam, hogy a Lee-Enfield szerkezeti megoldása olyan, hogy az ütőszeg rugója a zárdugattyú előretolása közben húzódik fel, úgy, hogy az ütőszeg megakad. Elsütés után is feszes marad egy bizonyos mértékig. Ezért kireteszelés után szinte hátralöki a zárdugattyút, emiatt azt nem kell külön hátrahúzni, mint a többi típusnál. Ezért a "sebességváltás" itt könnyebb és gyorsabb, hamarabb kerül tűzkész állapotba a fegyver. Azért köszönöm a válaszokat.
2019. ápr. 3. 15:47
 8/8 Mopat ***** válasza:
100%

A Lee-Enfieldnek tíz lövedéket fogadott be a tára. Ez is jelentett némi előnyt.

Legrosszabb volt 1940-ben a Francia gyalogság helyzete. Ugye, náluk a raj eleve háromféle lőszert cipelt. Mindenki másnál csak kettőt. Ott volt a pisztolylőszer, illetve az átlag gyalogos 8mm Lebel puskát kapott, viszont golyószóróként az 1924/29 típus volt rendszeresítve, ami 7,5mm-es lőszerrel tüzelt. Elkeseredetten próbálták meg ezért gyártani a MAS1936 puskát, ami 7,5mm kaliberű volt, viszont hiába gyártottak le több tízezer darabot, ha a lőszer gyártását nem sikerült felfuttatni hozzá. A Springfield, az M1, a BAR és az M1919 géppuska is ugyanazt a lőszert lőhette. Hasonlóan a Mauser összes változatához, vagy az MG08, MG34 és 42 típushoz. Vagy asz oroszok mind a mai napig ugyanazt a puskalőszert használják...(7,62x54mm)

2019. ápr. 4. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!