Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Egy csata a második világhábor...

Egy csata a második világháborúban sokkal véresebb volt mint ahogy azt most elképzeljük?

Figyelt kérdés

Sok játékfilm készült már 2 vh-s témában, de a legtöbb közülük ilyen limonádé jellegű, amit egy óvodás is simán végignézhet. Egyedül a Ryan közlegény megmentésében volt néhány durvább jelenet az elején, de attól eltekintve az sem különösebben. Nyilván azért is mert csak egy 20 éves film.

Az újabbak viszont már a technikának köszönhetően mintha véresebben, hűebben adnák vissza a harcokat. Erre tudom mondani a Fegyvertelen katona c. filmet. Szerintem az már igencsak durva. Vajon egy valódi csata brutálisabb, gusztustalanabb volt egy modern filmtől is?



2019. ápr. 29. 18:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%

"Vajon egy valódi csata brutálisabb, gusztustalanabb volt egy modern filmtől is?"


Valószínűleg több csata igen, csak az embereknek nem az kell és médiahatóságok sem szeretnék.

2019. ápr. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
69%
Én csak azt nem értem hogy miért akarják ezt a brutalitást látni az emberek önszántukból, miközben pattogatott kukoricát esznek.
2019. ápr. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen. Röpködtek a végtagok, a sikolyok, égő emberek néhol, kifröccsent agyvelő és egyéb finomságok.
2019. ápr. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Talán a rambo 4 ami tényleg hitelesen mutatja be hogy mit tesz az emberi testtel amikor belecsapódik egy géppuska lövedék.

Normandiából meg van egy német géppuskás lövész aki igazoltan lelőtt ilyennel ezer ember feletti számot. Szóval biztos hogy egy mészárszék lehetett.

2019. ápr. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Igen, azt a géppuskást Heinrich Severloh-nak hívták, olvastam én is a történetéről.

Igazából nem is tudom miért vagyok rá kíváncsi. Örülök is, hogy nem voltam ott, de annyit lehet hallani a háborúról ezért mégiscsak érdekelne, hogy milyen volt egy valódi csata.

2019. ápr. 29. 18:51
 6/13 A kérdező kommentje:
Egyébként a Rambo 4-be van MG 34,42-es? Normandiába ezekkel lőttek a németek.
2019. ápr. 29. 18:53
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Vannak fent videók a Don kanyart megélt katonák elbeszéléseiről, nézegess azok közül egy párat.

Ott sok ilyen szörnyűséget elmesélnek, a sérülésekről főleg az akkori orvosok. Például volt aki mesélte, hogy látott olyan sérüléseket, hogy az ember tarkóját végigszakította egy repesz, és az összes nyakban lévő izom meg minden kilátszott kötegekben, vagy volt olyan hogy a mellkasa szakadt szét valakinek, és az orvos látta a kieső szívét a katonának... Volt akinek nem harci sérülései, hanem mondjuk elég durva fagyási sérülései voltak, ilyenekről is van jó pár történet. Az biztos, hogy hiába van film, vagy hiába meséli el ezeket valaki, soha nem fogod megtudni valójában milyen volt, mert azt nem lehet se szavakban sem képekben átadni.

2019. ápr. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A valóságban olyan brutális, hogy hűen átültetve a közönség számára nem lenne élvezet nézni a filmet. Elképzelni attól még el tudjuk.
2019. ápr. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ajánlom figyelmedbe a Harcosok Szövetsége című dél-koreai filmet, elég durván, kegyetlenül bemutatja a koreai háborút, véresebb, mint a Ryan közlegény megmentése. Ha meg nem csak a harc, hanem egy háború lélektana is érdekel, hogy pszichésen milyen hatást próbál kifejteni, ott a Jöjj és Lásd című szovjet film. Annak ellenére, hogy komcsi film, és még a Gorbacsov éra legelején készült, nagyon hiteles történet, a szovjet cenzúra nehezen is engedte át a filmet, pedig már 1985 volt, nem 1955... Mindkét alkotás elérhető a neten magyar szinkronnal.
2019. ápr. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A harcosok szövetsége Hollywoodot utánozni próbáló giccstenger, szerintem meg ne nézd meg. Annál szinte csak jobb háborús filmeket csináltak a koreaiak. Messze nem olyan brutális mint amilyennek beállítják a sztori és a film lélektana pedig nevetséges.
2019. ápr. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!