Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mi lett volna ha 1945-ben az...

Mi lett volna ha 1945-ben az amerikai és brit erők nem állnak meg hanem megkísérlik visszaverni a szovjeteket is?

Figyelt kérdés

Patton tábornok mondogatta abban az időben hogy a szovjetek se jobbak a náciknál, tovább kéne menniük amíg még minden katona, felszerelés stb. ott van helyben. Tudom hogy Patton-nek milyen vérmérséklete volt, de mondott valamit.

Nem sokkal később dobták le az atombombákat Japánra (spórolva sok amerikai, ausztrál stb. katonával), amely emiatt kapitulált. Ők is tovább mehettek volna a Szovjetunió ellen, két frontos háborúra kényszerítve a nagy medvét (azelőtt soha senkinek nem volt erre lehetősége, talán ezért is bukott meg minden kísérlet). Főleg hogy már tavasz volt így az időjárás se volt olyan kemény.

Plusz a szovjeteknek még nem volt nukleáris fegyverarzenálja (az USA-nak volt egyedül a világon). Mindezeket figyelembe véve ez egy "most vagy soha" pillanat volt. Talán Sztálinban is megállt az ütő amikor hírét kapta hogy az amerikaiaknak milyen új fegyvere van.


Sikerült volna e visszaverni a szovjeteket, ezzel rendkívüli módon befolyásolva Kelet-Európa jövőjét is (ami mai napig le van maradva Nyugat-Európától a kommunizmus miatt)?



2019. jún. 13. 15:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Még több áldozat és még nagyobb pusztítàs. Valószínűleg nem sikerült volna.
2019. jún. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Operation Unthinkable-Elképzelhetetlen hadművelet

Ennek nézz utána.

2019. jún. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Nukleáris fegyverarzenál? Ha jól emlékszem csak az a két atombombájuk volt, amit ledobtak, több nem. Persze a japánok ezt nem tudták.
2019. jún. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
21%

Az a két bomba is elképesztő pénzbe került és amikor a németek kapituláltak, még kész sem voltak.

A világ legerősebb szárazföldi hadserege az oroszoknak volt, tízmilliónál több állig felfegyverzett és harcedzett orosz pillanatok alatt kiverte volna Európából az angolszászokat.

Hetvenezernél jóval több olyan harckocsijuk volt a szovjeteknek, amivel a németek harcjárműveit is miszlikbe lőtték, pedig azok voltak a világ legjobb tankjai és a légi erejük sem volt elhanyagolható.

A tengereken a szövetségesek voltak az urak, de a Szovjetunió nem szorult importra, mindene volt, ami csak kellhet egy országnak, a haditermelés a csúcson volt, szörnyű, beláthatatlan háborúskodás vette volna kezdetét, semmi értelme nem lett volna tengelyt akasztani az oroszokkal.

A nukleáris technológia sem volt annyira elmaradva náluk, rövidesen az oroszoknak is lett atombombája.

A rakétatechnikával sem voltak annyira elmaradva, például a katyusa jól használható rakétafegyverré vált és levegő-levegő, illetve levegő-szárazföld csapásmérő eszközökkel ők szerelték először fel a csatarepülőiket és vadászgépeiket, de az is mutatja, hogy egyáltalán nem voltak elmaradva, hogy rövidesen ők lőtték fel az első szputnyikot a világűrbe, ami sokkolta a nyugatot.

Ha egymásnak ugrottak volna, akkor csak annyit értek volna el, hogy egész Európa kommunistává változott volna, mert az óriási szovjet fölény, túlerő kisöpörte volna a brit-amerikai hadseregeket a földrészről.

Aztán meg egy nukleáris háború következhetett volna később be, ha az oroszok is megépítették volna a bombáikat és a hordozóeszközöket, aminek szerintem katasztrofális lett volna a vége az emberiségre nézve.

2019. jún. 14. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
25%

Azt még hozzátenném, hogy az oroszok nélkül sosem győzték volna le az angolszászok a németeket, a szovjet fronton minden a sokszorosa volt, a gigászi csaták, a résztvevő hadosztályok száma, a halálos áldozatok mind a sokszorosa volt, mint a nyugati fronton.

Az ott megvívott nagy összecsapások mérete az orosz fronton mindennapos eseménynek számítottak, amik nem is szerepelnek a filmeken, a híradásokban, jelentéktelenségüknél fogva.

2019. jún. 14. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
49%

Eszembe jutott még valami.

Elég elterjedt vélemény volt egy időben, nem tudom, mi benne az igazság, hogy a két atomcsapást nem csak a japánoknak szánták, hanem pont a szovjeteknek is figyelmeztetésképpen, mert tartani lehetett attól, hogy esetleg az oroszok nem állnak meg, illetve nem tartják be az egyezményeket, ezért egyfajta intő jel volt a számukra, mert egyébként a Vörös Hadsereg elképesztően erősre, félelmetesre duzzadt és attól tartottak, hogy éppen az oroszok rohanhatják le a nyugatot, annak lett volna realitása, fordítva nem.

2019. jún. 14. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

#5

Nono, a második front megnyitását épp Sztálin követelte pont azért, a szovjeteket tehermentesítsék valamennyire az angolszász szövetségesek.

2019. jún. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Alex Fly ***** válasza:
100%
Hogy mi lett volna? Öngyilkosság. Nekimenni egy olyan hatalomnak, aki nemcsak a saját területét, de fél Európát is felszabadította, az első vonalban tapasztaltb harcedzett katonákkal, hazai pályán, többezer kilométeres utánpótlási vonalak mellett, megfejelve azzal, hogy a háború szempontjából létfontosságú ipar katonai erővel elérhetetlen -nem tűnik túl értelmes ötletnek. Nem véletlen, hogy pár évvel később az árulása után Truman is egy nukleáris csapássorozattal akarta megbénítani korábbi szövetségesét és eszébe sem jutott volna a közvetlen támadás...
2019. jún. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

'de fél Európát is felszabadította,'


Azt a felszabadítást teheted idézőjelbe, mivel fél Európának nem sok köszönete volt ebben a szabadításban. Csak arra volt jó, hogy Európa ezen részét Sztálin kényére-kedvére szovjetizálja.

2019. jún. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
74%

#5.

"Nono, a második front megnyitását épp Sztálin követelte pont azért, a szovjeteket tehermentesítsék valamennyire az angolszász szövetségesek."


Természetesen követelte, ám 41-42-43-44-45 években minden évben teljesen máshogyan alakult a háború helyzete.

Az oroszok az akut krízistől eljutottak a kiegyenlített helyzeten keresztül a teljes fölényig, de ezt óriási áldozatok árán tudták csak végrehajtani.

Általánosságban a keleti front eseményeit nyugodtan meg lehetne szorozni tízzel, de figyelemre méltó, hogy a balul sikerült Arnheimi szövetséges akciót egyetlen német páncélos hadosztály akadályozta meg, amíg az orosz fronton harminchét harckocsi magasabb egysége volt a németeknek, egyedül az Ardenneki offenzíva során találkoztak nagyobb német erőkkel, amelyeket a keleti frontról vezényeltek át a németek, valóban megkönnyítve ezzel az oroszok helyzetét.

1945-ben Sztálin számára már inkább zavaró volt a második front léte és egyfajta versenyfutás alakult ki az orosz és a nyugati szövetséges csapatok között azokon a területeken, amit nem osztottak fel Jaltán.

Az kétségtelen, hogy a nyugati (és a déli) front megkönnyítette az oroszok dolgát, de a háború keleten dőlt el.

2019. jún. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!