Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A szovjetek 1945 aprilis...

A szovjetek 1945 aprilis vegen miert alltak meg eszak-Norvegiaban?

Figyelt kérdés
Miert nem nyomultak tovabb az orszag deli teruleteit is elfoglalni?
2019. jún. 26. 22:09
 1/6 anonim ***** válasza:
48%
Fordítsuk meg a kérdést: mi okuk lett volna rá? Na ugye. Tudod megszállni egy országot nem olcsó. Nem csinálják ok nélkül.
2019. jún. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Mihago ***** válasza:
100%
Mert világosan megbeszélték a nyugati szövetségesekkel a teheráni konferencián, hogy hol húzódnak az érdekszférák határai. Ha egy tapodtat is továbbmennek, abból komoly bonyodalmak lettek volna. Dániában csak néhány négyzetkilométert foglaltak el a ruszkik a brit megszállási zónából, abból is elég rendes diplomáciai hepaj lett. Sztálin ugyan nagyon szerette volna megkaparintani egész Nyugat-Európát, de 1945-ben ennek nem volt realitása. A nyugatiak elseggelték volna a Vörös Hadsereget, mivel az egyrészt alaposan le volt harcolva, másrészt kritikus mértékben függött a lend-lease szállításoktól. A vége az lett volna, hogy még jobban porig rombolják Európát, és a nyugatiak minimum a Szovjetunió határáig nyomulnak előre, ha ugyan nem mindjárt a moszkvai sugárzó kráterig.
2019. jún. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Szerintem a nyugati szovetsegesek sokat nem tudtak volna tenni pedig ez ellen, legfeljebb fenyegetoznek aztan lenyelik a dolgot. Persze ezzel nem azt mondom hogy orultem volna ennek, sot epp az ellenkezoje, de Norvegiat nem lett volna egyszeru visszafoglalni, Svedorszag semleges, a finneket elvertek a szovjetek es mellette a Szovjetunio. Ujabb partraszallas kellett volna, ezuttal Daniabol atkelve Norvegiaba vagy visszakergetni a szovjeteket Moszkvaig. Ezt szerintem nem vallaltak volna be a nyugatiak egy Norvegiaert.
2019. jún. 26. 23:21
 4/6 anonim ***** válasza:
A svéd vasércért bevállalták volna, elengedhetetlen volt ugyan is Nyugat-Európa talpra állításához.
2019. jún. 26. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem a nyugati szovetsegesek sokat nem tudtak volna tenni pedig ez ellen"


Azt ne felejtsd el, hogy '45-ben az amerikaiaknak már volt működőképes atombombájuk, míg a ruszkik csak '49-ben jutottak el odáig, akkor sem saját kútfőből, hanem az amcsi projekt eredményeit lopva.

Visszabombázták volna a középkorba a ruszkikat.

2019. jún. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Pisilni.
2019. jún. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!