Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Izrael milyen alapon akarja...

Izrael milyen alapon akarja annektálni Ciszjordániát?

Figyelt kérdés
Izrael folyamatosan azt hangoztatja hogy békét akar és a palesztinokat okolja amiért ez nem valósul meg, közben viszont folyamatosan terjeszkedik. Nemrég a Golán fensikot csatolták magukhoz, most pedig Ciszjordániát akarják.

2019. szept. 11. 14:58
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
48%
azért érdekelnének a forrásaid, mert ha neked a 38+év a "nemrég" (a Golán fennsíkot 1981-ben annektálták), akkor mi a most?
2019. szept. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
60%
Ha te pontosan tudod, hogy mennyi a nemrég, akkor miféle forrásokat akarsz? Vagy tudod valójában, mit akarsz?
2019. szept. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
22%

Elfoglalták a területet egy háborúban amit az arabok kezdtek, ma már 400000 izraeli telepes él ott, egyébként is Ciszjordánia történelmileg Izrael része volt erdetileg.


És igenis tesznek érte elehet a palesztinok, hogy ne legyen béke. Izrael már többször fel ajánlotta, hogy legyen béke, elismerik Palesztina függetlenségét és találnak megoldást a ciszjordániai telepesekre, de a PLO vissza utasította újra és újra, közben Irán több millió dollárnyi összeggel támogatja a Hamászt és rajtuk keresztül proxy háborút vív Izrael ellen, és ennek a gázaiak isszák meg a levét.

2019. szept. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
8%

Mi az, hogy Ciszjordánia?

Azért kérdem, mert "cis" a latin nyelv acusativust vonzó prepozicióinak egyike, jelentése innen, innensõ.

Így az, hogy Ciszjordánia, vagyis a Jordánon innen, Izraelt jelentheti. Vagy esetleg Jordániának a Jordánon inneni részét, ami viszont nem létezik.

2019. szept. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
68%

A kerdes idopontjabol gondolom hogy a kerdezo arra a hirre reagal hogy Netanyahu bejelentette hogy ha megnyeri az uj valasztasokat akkor annektalja Jordan Valley-t.


Nem " ciszjordaniat " akarja annektalni hanem a Jordan Valley-t ami kb 25 % a West Bank-nek


Ez egy olcso de hatasos trukk, Bibinek nagyok kell a haredi es a tobbi ultra konzervativ ( mint a telepesek nagy resze )szavazat, lehet hogy igy meg is kapja.


Ha megnyeri a valasztasokat es marad PM, valoszinuleg ugyesen kitancol ebbol az " igeretebol " es kesz.


Ha nem nyer akkor meg mondhatja hogy : " Latjatok, ha nyertem volna , annektaltam volna a Jordan Valley-t "


Politikai sakkjatszma, ez miatt igazan nem ragnam a kormeimet ha a kerdezo helyeben lennek.

2019. szept. 12. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:

Tele van ilyen cinkekkel minden hírportál.


[link]



Ciszjordániában zsidó bevándorlók élnek, és kb 2-3 millió őslakos palesztin. Az ENSZ illegálisnak nevezte az itt épült zsidó telepeket. Ki hiszi el hogy Izrael békét akar mikor bejelenti hogy ráteszi ezekre a területekre a kezét?

2019. szept. 12. 08:43
 7/34 anonim ***** válasza:
70%

1. Ahogy előttem is irták, a Jordán Völgyéről van szó.

2. Nem vagyok biztos benne, hogy csak választási trükk. Szerintem inkább az van mögötte, hogy sok izraeli zsidó, aki hitt a béke lehetőségében, és hajlandó volt sok terület feladására, kivonulásokra, elvesztette a hitét a béke lehetőségében. Izrael sok területről kivonult, nem csak Gázából, hanem Somron és Gush Ecion több részérol, hagyta felfegyverkezni a Fatahot, és még egy csomó mindent - amely engedményeket a palesztinok intifádákra meg rakétázásokra, gyilkolásra használták fel. A korábban békért áldozatot hozni hajlandó zsidók, ma már kevésbbé hisznek abban, hogy az arabok békés egymás mellett élést akarnak. Natanyahu nagyon érzékeny a sajat népe lelkének rezdüléseire. Szóval én nem választási trükkre voksolok.

2019. szept. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:
Szerintem el vagytok tévedve. Izrael az aki elveszi a palesztinok földjét, nem fordítva és már vagy 70 éve folyamatosan. Szerintetek ez a bejelentés segíti a békét? Ha valaki elvenné a földem nagyrészét és azt mondaná még elveszek belőle de azért kössünk békét hát elküldeném az anyjába.
2019. szept. 12. 13:01
 9/34 anonim ***** válasza:
53%
# 3-as vagyok. Kérdező, semmire nem reagálsz abból amit le írtam, és láthatóan abból sem amit a #-7-es le írt, meg sem próbálod megérteni Izrael állás pontját és csak ez után levonni egy következtetést, ugyanazt a pár mondatot szajkózod újra, ebből arra következtetek, hogy a motivációd nem a palesztinok helyzetének a sajnálata, te szimplén csak zsidózni akarsz. Mond neked valamit a Mi Hazánk? Te ott nagyon jól ellennél...
2019. szept. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:

Ha zsidózni akarnék, akkor azt tenném. Hol látsz te zsidózást? Abból amit leírtál semmi választ nem látok. Hogy mi volt a történelmi Izrael része nem mérvadó. A háborút legalább ugyanannyiszor a zsidók kezdték az arabok ellen. Bullshit hogy Izrael csak védekezik. Ez a lépés is azt mutatja, terjeszkedik. Izrael annyit tett hogy kivonult Gázából és ennyiben ki is merül a békéért tett erőfeszítése.


Ciszjordániában a népesség nagy többsége palesztin, mégis nagyobb részt Izrael megszállás alatt tartja a területet. Ez látszik az alábbi térképen. Egészen pontosan a lakosság 86%-a palesztin, de a terület 60 %-a izraeli megszállás alatt van.


[link]


Most erre még Izrael kijelenti hogy annektál területeket, erre te azzal jössz hogy Izrael békét akar? Na ne húzzál fel a hazugságaiddal mert akkor tényleg zsidózni fogok. Izraeli részről pofázáson kívül semmit nem tesznek a békéért.

2019. szept. 12. 13:37
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!