Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha japán nincs akkor az...

Ha japán nincs akkor az oroszok elfoglalták volna mandzsúriát is? És az orosz japán háborúban Kína ki mellé állt?

Figyelt kérdés
Ugyan japán is akarta mandzsúriát de az oroszok akkor már ott voltak, a kínaiak (és a koreaiak) támogatták a japanokat?
2019. szept. 17. 17:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Az oroszoknak nem voltak területkövetelései keleten. Megnemtámadási szerződésük volt amit Németország legyőzéséig be is tartottak (így egyeztek meg az amerikaiakkal hogy segítenek japán ellen miután németországot legyőzték)
2019. szept. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Tény hogy nem írtam dátumot, de nem csak a 2. Vh volt háború...

1905ös orosz japán háború!

2019. szept. 17. 18:58
 3/4 anonim ***** válasza:
Oroszország akkoriban elég bizonytalan környezetbe volt, autokrácia volt és egy gyenge francia szövetségessel sok esélye nem volt. Ráadásul ekkor indult meg inkább az iparosodás is
2019. szept. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hat az 1905 helyzetben ha nincs Japan akkor...nem tudom mert a vita arrol szolt hogyan oszak fel Kinat es Koreat.

Kina akkor meg csaszarsag volt es gyenge..Korea szinten gyengus szerintem ekkor Usa Francia Angol koalicio osztja fel a teruletet az oroszok feneken billetesevel...

2019. szept. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!