Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az Oroszországi Föderáció...

Az Oroszországi Föderáció Zsidó autonóm területének miért szivárvány van a zászlóján?

Figyelt kérdés

[link]

Mit akar a szivárvány jelképezni?



2019. szept. 19. 15:24
 1/3 anonim ***** válasza:
A hét színes sáv a menóra hét ágát jelképezi. Gondolom ez így logikusabb volt mint csak random színeket bedobálni.
2019. szept. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
67%

Mózes I. 9:12-13:

12

És monda az Isten: Ez a jele a szövetségnek, melyet én örök időkre szerzek közöttem és ti köztetek, és minden élő állat között, mely ti veletek van:

13

Az én ívemet helyeztetem a felhőkbe, s ez lesz jele a szövetségnek közöttem és a föld között.


pl.

2019. szept. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
A szivárvány annak a szövetségnek a jelképe, amit Isten kötött Noéval és a leszármazottaival a vízözön után, amikor megígérte nekik, hogy többet nem pusztítja el az emberiséget. Isten maga mondja itt, hogy időnként szivárványt helyez az égre, és ez lesz a jele annak, hogy visszaemlékszik az emberiséggel kötött örök szövetségre.
2019. szept. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!