Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mennyire lenne az releváns,...

Mennyire lenne az releváns, hogyha Ausztria ismét Németország része lenne?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy mostmár nincs ez napirenden, de Ausztriában ugyancsak németek laknak (akik kvázi olyanok, mint nálunk pl. a palocok vagy a székelyek), így éppen ezért szerintem teljesen normális lenne, ha az osztrák terület ismét a német állam része lenne, hisz a két ország között továbbra is nagyon sok a hasonlóság több téren is, max talán vallásilag vannak különbségek, dehát a mai világban kit érdekel az, hogy ki milyen vallású, mindenkinek a saját dolga.


Lehet sokan attól tartanak, hogy a németek akkor ismét világuralomra próbálnak törni, de szerintem nem igaz, mert az ottaniak Hitler óta rengeteget okultak korábbi hibáinkból és az elmúlt 75 évben ezt be is "bizonyították".


Anno az NDK-val való egyesülésnél is féltek hogy ebből ismét baj lesz, de Helmut Kohl pont hogy az ellenkezőjét valósította meg, éppen szerintem az osztrák földdel való békés egyesülés se lenne hátrányos Európa számára.


Ti mit gondoltok erről?



2019. szept. 28. 16:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
2%
Nem jó ötlet.A németek semmit nem változtak.Ki kell őket írtani!Aztán a területet benépesíteni magyarokkal.
2019. szept. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
96%
Na ja. Az első válaszoló családja körül kellene inkább tisztogatni. Megkérdezni az édesanyját miért verte gumikalapáccsal a hasát terhesen
2019. szept. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
52%
Azt gondolom, hogy ha annyira akarnának, akkor már egyesülhettek volna rég. De nem biztos, hogy ez a cél, pláne most az osztrákoknak, hogy Merkel ömleszti be a migriket. Persze Ausztriában is vannak, de ők azért nem engednek be boldog-boldogtalant már és sztem nem is akarnak.
2019. szept. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
6%
16:29 Te büdös fritz a halál vágjon tarkón!
2019. szept. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Koplárovics Béci ***** válasza:
82%

Ismét? Mikor is volt már része Ausztria Németországnak?


"Ausztriában ugyancsak németek laknak"


Azért ne csodálkozz, hogy ha lenémetezel egy osztrákot és csúnyán néz rád...

2019. szept. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Szerintem nem sok minden változna, káros biztosan meglenne. Az osztrákok épp úgy németek mint a bajorok és a szászok. Sőt, az európai integrációnak jó reklám lenne ha két tagállam egyesülne. Persze baloldal azonnal az emelkedő fasizmusról kezdene beszélne, de mégegyszer mondom, összességében nem sok mindenen változtatna a dolog.
2019. szept. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
meglenne helyett nem lennét irtam volna ha a telefon nem írja át
2019. szept. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%

Ausztriában nem németek laknak, hanem németül beszélő osztrákok. Ez nem olyan, mint a palócok, de ha már hasonlat kell, inkább egy spanyolul beszélő katalán.

A germán népesség az egész történelem során meglehetősen különbözött az osztrákoktól, soha nem alkottak egy közösséget. Ezt csak Hitler akarta, tekintettel arra, hogy ő osztrák volt.

2019. szept. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Estádio de Felchút ***** válasza:

Nincs olyan, hogy német nép. Bajor, osztrák, sváb, szász stb. van. A közös bennük, hogy valamilyen német nyelvjárást, illetve az egységes német állam létrejöttét követően a Hochdeutsch-ot beszélik.

Spanyol nép sincs. Aragón, kasztíliai, katalán, baszk, andalúz stb. van. De hasonló a helyzet a franciáknál és az olaszoknál is.

2019. szept. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
A 2. világháború lezárása óta egyezmény tiltja a 2 ország egyesülését. Ha már témánál vagyunk, Ausztria, és Magyarország sem lehet újra közös állam.
2019. szept. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!