Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A liberálisoknak mi a vélemény...

A liberálisoknak mi a véleménye a muszlimokról?

Figyelt kérdés
Én liberálisnak tartom magam viszont muszlim ellenes vagyok, szerintetek ez lehetséges?Szerintem a muszlim vallás nem egyeztethető össze a liberalizmussal,de ha ezt gondolom akkor rasszistának.Egyszerűen nem tudom megérteni hogy azok az emberek akiknek pl fontos a nők jogai, vagy akár a melegek jogai azok miért védik ennyire a muszlimokat. Ti mit gondoltok erről?

2019. okt. 7. 23:18
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
40%

Azt, hogy rohadtul tájékozatlan vagy! Talán túl kéne jutni azon, hogy kevered a muszlimot a radikális iszlamistával.

Csak megsúgom, hogy több muszlim ország is van, ahol a nők ugyanolyan jogokat élveznek mint a férfiak, és a melegek pedig ha elismerve nincsenek is, de üldözve sem és nyugodtan élhetik az életüket.

Mondom tájékozódni!

2019. okt. 7. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
63%

Liberálisként azt vallom, hogy minden vallás rossz, ha azt valaki szélsőségesen értelmezi. A muszlim is, a keresztény is.

Vannak muszlim ismerőseim, nem robbantgatnak, családcentrikusak, tisztelik és szeretik a feleségüket. Semmi bajom velük.

2019. okt. 8. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
69%

Ezen mindig is csodálkoztam, hogy miért van az, hogy az ilyen 444 féle oldalak a kereszténységet ott gyalázzák ahol csak érik, míg a sokkal konzervatívabb beállítottsàgú muszlimokat meg védik, legtöbbször pozitívan àllítják be? Ha ellentét van a liberális és keresztény világkép között az az ellentét náluk nincs meg a muszlim oldalról?


Amúgy én keresztényként azt vallom minden politikai ideológia rossz ha valaki szélsõségesen értelmezi. Liberálisis, konzervatív is.

2019. okt. 8. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
0%
Rühellik őket.
2019. okt. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
91%
A hithűség és az erőszak nem feltétlenül járnak együtt minden vallásban. Az a baj, hogy az iszlámra ez jellemzőbb. Egy ilyen ember a sajátjától eltérő kultúrában könnyebben közveszélyessé válik, mint egy más vallású.
2019. okt. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
21%
A liberálisok kedvelik őket, mert úgymond elnyomott, lenézett társadalmi csoport, civilizálatlanabb, kezdetlegesebb, szinte mindegyikük színes bőrű, arab, nem fehér, ha úgy tetszik, azaz "kisebbségi". (Bár ez nem egészen igaz, ahol többségben vannak, ott is a fehéreket diszkriminálják.) A vallásszabadság is fontos a liberálisok számára, teljesen mindegy, hogy felsőbbrendűségről, erőszakos terjedésről, többnejűségről vagy kannibalizmusról szól. Röviden: imádják.
2019. okt. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 hollófernyiges ***** válasza:
94%
Személyes tapasztalatom két muszlimról van, akikkel együtt dolgoztam a 2000-es években a SOTE egyik klinikáján. Az egyik egy jemeni orvosnő, elég dögös, a derékig érő haját vörösre festette és mindig kibontva hordta, nemhogy kendőt, de sapkát sem láttam rajta. A másik egy szudáni feka PHD-s srác, ő egyszer próbálta tartani a ramadánt, de első nap délig bírta, utána muszáj volt rágyújtania. Szóval az a véleményem róluk, hogy különbözőek.
2019. okt. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
86%

hollófernyiges!


Csak tudod az van, hogy az olyanok mint a kérdező, még életükben nem beszéltek egy muszlimmal sem, így nehéz nekik bármit is elmagyarázni, nem hiszik el, hogy azok is valódi emberek. Azt látják, hogy vannak arab szakállas fazonok, akik robbantgatnak és lóbálják a gépkarabélyt, meg hall szökőévente arról, hogy halálra köveztek egy nőt valahol a köze-keleten. Aztán ebből megvan a kép, hogy "minden muszlim" ilyen vagy olyan. klasszikus sztereotípia és előítélet így születik. Itt is ez van.

2019. okt. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
17%

"Szerintem a muszlim vallás nem egyeztethető össze a liberalizmussal,de ha ezt gondolom akkor rasszistának."


Az ugye megvan hogy az iszlám egy vallás, nem rassz? A világ minden etnikumából vannak muszlimok, így nem lehetsz rasszista.


Szerintem a liberálisok alapból vallásellenesek. Most csak azért állnak a muszlimok mögé (pontosabban csak úgy tűnik mintha mögéjük álltak volna) mert így még nagyobb kárt tudnak okozni az iszlám vallásnak.

2019. okt. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
83%

Aki valóban liberális az azt mondja, hogy mindenkinek joga van a saját vallási meggyőződését követni (legyen az keresztény, muszlim, buddhista vagy akármi más) mindaddig, amíg más hasonló irányú meggyőződését, alapvető emberi jogait és az aktuális ország törvényeit nem sérti. (aki nem ezt mondja az nem liberális max neoliberális, vagy csak azt hiszi, hogy liberális)

Csakhogy a bökkenő az nem a liberalizmusban van, hanem a vallásokban. Hisz ahhoz, hogy a fenti gondolat megvalósulhasson, tehát hogy több vallás egymás mellett tudjon élni békességben az kell, hogy az egyes vallások elfogadják a többi vallás létjogosultságát. De ugye ehhez az kellene, hogy elismerjék, hogy az igazság máshol is lehet. Na ez az amit egyik vallás sem fog tenni soha. Ennek a finomabb változata az, amikor azt mondják, hogy "Szerintünk az a helyes út amit mi járunk, a tiétek nem az de az útját mindenki maga választja meg!" A konzervatív vallásosok, illetve a fundamentalista vallásosok SOHA sem fognak ilyesmit mondani. Bár ők még a saját vallásukhoz tartozókat is megvetik...

2019. okt. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!