Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A kultúr-balnak tényleg nincs...

A kultúr-balnak tényleg nincs más alternatívája csak az "illiberális demokrácia"?

Figyelt kérdés

Nem vagyok oda a Putyin illiberális demokráciájáért amit Orbán Viktor minden áron le akar másolni (és jó úton halad), de ugyan ezt látom Izraelben Netanyahutól, ugyan ezt csinálja a fehér ház Trump vezetésével, ugyan ez megy a Fülöp-szigeteken, Olaszországban, Mianmarban, Törökországban, és még sorolhatnám. Én nem ilyen országban szeretnék élni, és nem egy olyan EU-ban ahol elkezdik a tagállamokat ezt átvenni.


De a kultúr-baltól ami nyugaton megy még jobban felfordul a gyomrom. Számomra az illiberális demokrácia a kisebbik rossz, viszont nem szeretnék 2 rossz közül választani, biztos hogy nincs 3. lehetőség? Illetve ha van akkor hol?



2019. okt. 29. 12:14
 1/9 anonim ***** válasza:
55%

Az a gyanúm, nem tudod, mitől fordul fel a gyomrod, mindössze címkézel anélkül, hogy tudnád, mit is takar a címke.

A putyini, orbáni és a sorolt rendszerek közönséges autokratikus rendszerek, közkeletűen eltérő mértékű diktatúrák.Ez azt jelenti, hogy nincs egyenjogúság, de ezt eltérő módon, eltérő mértékben nyíltan hajtják végre.

Amit te kultúr-balnak nevezel, nem létezik, csak valami zagyva propaganda. Ami viszont nyugaton megy, az a kapitalizmus jelenlegi válságának különböző megvalósulási módja. Legfőbb jellemzője, hogy nem tudják a jó választ, és hol ez hol az a politikus próbál ki valamit, amiről később kiderül, hogy nem működik (mert nem a lényeget érintette).

Az úgynevezett harmadik lehetőséget neked nem választani kell, hanem kiharcolni. Mert azt fel nem kínálja senki.

2019. okt. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
46%
Olvass kurucinfót,az még független,szabad hírportál
2019. okt. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
# 1 A kulturális-marxizmust nevezem kultúr-balnak, mert szerintem a kultúr-marxizmus egy helytelen megnevezés, mivel a klasszikus marxisták eredendően kapitalizmus ellenesek, de a kultúr-balosoknak alapvetően nincs problémájuk magával a kapitalizmussal.
2019. okt. 29. 12:38
 4/9 anonim ***** válasza:
52%
Kapitalista marxista? Ilyen nincs a két dolog annyira ellentéte egymásnak mint a tűz és a víz
2019. okt. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
15%

#1 Maradjunk annyiban, hogy hadoválsz össze-vissza és a kérdező is összemossa a dolgokat.

Az általad felsorolt rendszereknek semmi közük egymáshoz, egy dologban egyeznek, egyikben sem a liberálfasiszták diktálnak. Te meg ezt szeretnéd megváltoztatni, hogy itt is ugyanazok és ugyanúgy legyenek hatalomban, mint a "liberális demokráciákban" - amiknek semmi köze már manapság sem a valódi liberalizmushoz, sem a valódi demokráciához.

Itt demokrácia van és érvényesül a liberalizmus minden szabadságjoga és eleve. Csak neked nem tetszik az, hogy az itt élők élnek ezen jogaikkal és mást mondanak mint amit hallani szeretnél és másokat szavaznak meg vezetőnek mint akiket te ott látni szeretnél. Ennyi.

2019. okt. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
65%
#5 te elolvasod miket írsz mielőtt beküldöd?
2019. okt. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

"Kapitalista marxista? Ilyen nincs a két dolog annyira ellentéte egymásnak mint a tűz és a víz"


Éppen ezért mondtam, hogy a kultúr-marxista egy hibás elnevezés mert a kultúr-balnak nincs baja a kapitalizmussal, viszont a marxizmus szembán áll vele.


# 5 "Csak neked nem tetszik az, hogy az itt élők élnek ezen jogaikkal és mást mondanak mint amit hallani szeretnél és másokat szavaznak meg vezetőnek mint akiket te ott látni szeretnél. Ennyi."


Szerintem pedig te vagy az aki meg sem értette miről beszélek, de hithű fidesz szavazóként meg vagy sértődve amiért nekem nem tetszik Orbán Viktor illiberális demokráciája amit Vlagyimir Putyin elvtárstól tanult el.


"Az általad felsorolt rendszereknek semmi közük egymáshoz, egy dologban egyeznek, egyikben sem a liberálfasiszták diktálnak. Te meg ezt szeretnéd megváltoztatni, hogy itt is ugyanazok és ugyanúgy legyenek hatalomban, mint a "liberális demokráciákban" - amiknek semmi köze már manapság sem a valódi liberalizmushoz, sem a valódi demokráciához."


Én tisztában vagyok vele, hogy a kultúr-balosok bár liberálisnak vallják magukat, valójában egyáltalán nem azok, a szabad elvűség, a szólás szabadság, a sajtó szabadság, maga a liberális demokrácia nekik épp úgy nem jelent semmit, de tényleg semmit az ég világon, ahogy Erdogánnak, Putyinnak (stb.) sem.

2019. okt. 29. 16:31
 8/9 anonim ***** válasza:
22%
#7 Nem neked szólt hanem az #1-nek. Oda is írtam!
2019. okt. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
52%
Kérdező, te nem tévedek ugye, ha azt mondom, hogy te annak a hülye Puzsérnak a híve megy?
2019. okt. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!