Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért támogatja a Momentum a...

Miért támogatja a Momentum a szlovák és román pártokat a magyarokkal szemben?

Figyelt kérdés

Magyarországon miért annyira divat a magyarok ellen politizálni?

Határon túliként kérdem, csak mert nem tudom ezt felfogni.


2019. dec. 2. 22:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
37%
Mert azoknak a szlovák és román pártoknak van esélyük, a magyaroknak meg nem.
2019. dec. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
77%

Gondolom azt a pártot támogatják, amelyikkel egy pártcsaládban vannak és amelyik őket is támogatja. A romániai magyar párt szerintem nem a momentum mellett kampányolt, amikor a magyar választások voltak, hanem teljes mellszélességgel a fidesz mellett.

Arról nem is beszélve, ha határon túli vagy, akkor tudhatnád, hogy nem kell a megosztáshoz momentum, azt elintézitek ti is. Szerintem nem a momentum hívott létre Romániában egy második magyar pártot, megosztva a magyar szavazókat, hanem éppenséggel ti.


Írom ezt úgy, hogy sose szavaztam a momentumra és nem is tervezek.

2019. dec. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

2


Tehát ez nem erkölcsi kérdés? Hogy a magyar a magyar mellett? Főleg amikor a környező, magyar kisebbséget nem túlságosan kedvelő (finoman fogalmaztam), országokról van szó?


A Fidesz is magyar párt, úgy mint az összes többi magyarországi párt, tehát a helyzet szerintem nem ugyanaz.

2019. dec. 2. 22:20
 4/16 anonim ***** válasza:
64%

Az, hogy nem magyar pártot támogatnak, nem azt jelenti, hogy a magyarok ellen politizálnak.

A saját pártcsaládjukba tartozó pártokat támogatják, mert azok is támogatják a Momentumot. Nyilván ha esetleg az adott párt jut hatalomra, a Momentummal továbbra is együtt tudnak dolgozni, ez a magyaroknak is ugyan olyan jó lenne, mert a Momentum is számon tudná kérni az általuk támogatott pártot a magyarok helyzetével kapcsolatban.


A romániai magyarok nem feltétlen egy magyar párttal járnának jól, sokkal esélyesebb hogy egy román párt kerül többségbe vagy lesz nagyobb befolyása, amelyik odafigyel a magyarok helyzetére is. Ugyan ez a szlovákoknál.

2019. dec. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
65%

Amúgy a szlovákoknál a Magyar Közösség Pártja is visszalépett a liberális Caputová javára.

Akkor most ők is hazaárulók?

2019. dec. 2. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Akik szerint egy román vagy szlovák párttal jobban járhatnak az ottani magyarok, azok nem ismerik a jelenlegi helyzetet. Persze az lenne az ideális és az elvárható, hogy egy román vagy szlovák párt képviselje a magyar érdekeket is, de a gyakorlat nem ezt mutatja.

Az államelnölválasztáson valóban esélytelen a magyar jelölt. Bár az akit a Momentum támogatott szintén esélytelen volt, szóval erre nem lehet hivatkozni szerintem.

A parlamenti választásokon viszont már nagyon más a helyzet, ott a magyar pártok is esélyesek.

Én kedvelem a Momentumot, remélem, hogy legalább a parlamenti választásokon magyar jelöltet támogatnak, vagy ha ez nem fér bele nekik, akkor semlegesek maradnak.

2019. dec. 3. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Alex Fly ***** válasza:
54%

Azt a pártot támogatja, amelyiknek van értelmes kisebbségi politikája és emellett esélye is ennek végrehajtására.

A magyarság jobban jár vele, mint ha biodíszletként a törvényhozásba kerül egy fullmagyar képviselő, aki egymagában semmire nem képes...

2019. dec. 3. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
25%
Mert ők is magyarellenesek, meg a tót és oláh pártok is.
2019. dec. 3. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Mindenki magyarellenes, mi pedig paranoidan rettegünk.
2019. dec. 3. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Nincs egyetlen olyan párt sem sem Szlovákiában sem Romániában amelyik a magyar kisebbség mellett kiállna, pont azért nincs mert ez szavazat vesztéssel járna. Minél szigorúbb vagy a magyar kisebbséggel annál nagyobb szimpátiát élvezel a szavazók részéről.


Ezt kisebbségiként írom, tehát tudom, hogy miről beszélek és a realitás talán nem az amit a határon túl gondoltok vagy ideálisnak ítéltek meg.

2019. dec. 3. 10:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!