Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A Szövetségesek miért nem...

A Szövetségesek miért nem voltak hajlandóak békét kötni Hitlerrel?

Figyelt kérdés
Már csak azért sem értem, mert a Nyugat már akkor félt a kommunizmus terjedésétől, amikor a Harmadik Birodalom még létre sem jött, márpedig a közös cél összehozhatta volna őket, de Churchill valamiért Hitler helyett Sztálinnal paktált le.

2019. dec. 12. 21:38
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
Sokakkal ellentétben én úgy gondolom, hogy a náci németország 1945 februárjáig játékban volt, így ellenük kellett összefogni, mivel ők voltak az igazán veszélyes ellenfél. Utána viszont az utolsó hónapokban már egyértelmű volt, hogy nincs semmilyen szuperfegyver (Vagy ha volt, azt amerikába szállították), így a nácik értéke is lecsökkent + egyébként is érezhető volt, hogy a szövetségesek totális túlerőben vannak.
2019. dec. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

Kedves 1/1-es Válaszoló!

Köszönöm véleményed, azonban én nem teljesen erre gondoltam.

Szerintem itt a háború kezdetére lenne érdemes koncentrálni.

Gyakorlatilag miután legyőzték a franciákat, egészen az Angliai Csatáig, illetve a Szovjetunió megtámadásáig nyitva állt a terep a békekötésre.

Hitler is kijelentette, hogy "nem lát semmilyen további kényszerítő okot" a háború folytatására, állapodjanak meg valamiben.

Erre mi az angol és francia álláspont? Szó sem lehet róla!

Tehát továbbra is fennáll a kérdés: miért volt olyan roppant fontos Angliának és Franciaországnak ez a háború, illetve németellenesség, amikor: 1. valószínűleg tisztában voltak vele, hogy egyedül nem nyerhetik meg; vagy ha mégis győzelemben bíztak az már okot adhat bizonyos összeesküvés elméletekre: bízniuk kellett benne, hogy majd Amerika segít! Akkor ki is akart mindenképpen háborút?! 2. a kommunizmus és az ugyanolyan agresszív szovjet expanzió miért nem zavarta őket legalább ennyire?

2019. dec. 12. 22:00
 3/27 anonim ***** válasza:
7%
Hiti bácsi nem akart békét senkivel sem,mert már a kezében volt a szuperfegyver:a haunebu csataűrhajó.
2019. dec. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
68%

#3

Akkor valami nem működött a szuperfegyvernél vagy töketlenkedett a bevetésnél, mert keményen elfenekelték a Wehrmachtot :D

2019. dec. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
50%
A németek maradéka a holdra menekült a haunebuval ahonan 2020 április 20.-án térnek vissza.
2019. dec. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:

#5

Hogyne, persze, mondjál még hasonló tündérmeséket.

2019. dec. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
50%
Mondok:hitler és a vezérkar csak megjátszotta a halálát hogy ne keressék őket a moszadosok meg a kgb.
2019. dec. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:

#7

Hihetetlen magazin szerkesztőségének továbbíthatod az agymenéseid, azok vevők lesznek erre. Tőlem viszont ne várd, hogy elhiggyem :)

2019. dec. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
A hihetetlen magazin "a harmadik birodalom titkai„ című különkiadásából irtam.
2019. dec. 12. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

Komplikált dolog ez.

Hitler Szálinbal paktált le 39-ben.

Miután meghódította Franciaországi esze ágában sem volt békét kötni, de a franciáknak se, hogyan is?

A Petain féle bá kormánnyal megállapodott ugyan, de hát később azt is felkötötték.

Amikor még a Szövetségesek támadtak, akkor ők se akartak már mást csak győzelmet.

2019. dec. 12. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!