Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az angoloknak ha nem kell az...

Az angoloknak ha nem kell az EU a szabad kereskedelmi megállapodás miért kell?

Figyelt kérdés
Ha olyan mumus az EU és olyan rossz akkor az előnye se kelljen nekik

2019. dec. 20. 21:31
 1/7 anonim ***** válasza:
60%

Röviden:

mert az angol prolik, vidékiek és nyugggerek akik megszavazták a Brexitet semmivel nem okosabbak mint a mieink.

Hosszabban:

Az egyik fő érv az volt, hogy az Egyesült Királyság (UK) sokkal többet hoz be az EU-ból mint amennyit elad oda, és akkor majd megvámolják az árukat, és ők jönnek ki belőle jobban.

-----

Ezzel a gond, hogy a UK viszont rengeteg pénüzgyi szolgáltatást (tehát nem árut) ad el a többi EU-s országnak, illetve az EU kvázi pénzügyi központjaként működött, ami a Brexittel meg fog szűnni.

Egy rakás nagy bank már elkezdte átköltöztetni Párizsba és Frankfurtba a székhelyét.

Továbbá, hogy az EU egy kb 60 milliós piacot veszíthet el, a UK meg egy 450 milliósat.

----

Egy másik fő érv pedig az volt, hogy az EU nélkül szabadon és gyorsabban tudnának jobb kereskedelmi egyezményeket kötni a többi országgal.

----

Ez megintcsak hülyeség, mivel az EU a puszta mérete miatt sokkal jobb feltételeket tud kiharcolni, és emiatt vonzóbb célpont is mint a UK egymaga.

Továbbá a jelenleg érvényben lévő kb 28 EU-s szabadkereskedelmi megállapodásból egyelőre csak 11 résztvevői jelezték, hogy a továbbiakban is fenn akarják tartani az eddigi feltételeket a UK-al.

Szóval a jelenlegi helyzet szerint a UK 17 szabadkereskedelmi szerződésből fog kiesni a Brexit pillanatában.

2019. dec. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%

Mert mieink is gyökerek.

Tudod az EU támogatottsága egyenesen arányos a tanultsággal és a jóléttel.

Azaz minnél tanultabb, gazdagabb és sikeresebb egy régió vagy ember, annál magasabb az EU támogatottsága.

Ez egy matematikai tény.

ÉS ez mutatja, hogy miért lesz hosszútávon életképtelen a jelenlegi úgynevezett "demokrácia" ahol a 8 általánost végzett a szavazatát krumpliért áruló közmunkásnak, akinek fingja nincs a világról, ugyanannyi szavazata van mint egy PH-d végzett egyetemi professzornak, vagy egy diplomás mérnöknek, kutatónak, közgazdásznak.

Erre ad alternatívát a cenzusos választójog.

2019. dec. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

#6

Akkor azért menne a sirám, mert egy csomó embert kizársz a választásból, mint jogosultságból :)

2019. dec. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Azaz minnél tanultabb, gazdagabb és sikeresebb egy régió vagy ember, annál magasabb az EU támogatottsága."


A jelenleg Magyarországot "vezető" politikai vezetők nagyrésze Magyarország legnevesebb és legjobb egyetemeit/főiskoláit végezte el.És?Tetszik ahogy vezetik az országot?Nem?Miért nem?Pedig megfelelnek a Te követelményeidnek.Ezzel szemben egy nemzetközi példa; Lincoln 18 hónapot járt egész életében iskolába.Trumant ismerjük.Mozart sosem járt iskolába, az apja tanította írni, olvasni, és számolni.


De ha már itt tartunk, akkor Lenin is több nyelven kitünően beszélt, még is láthatjuk, hogy milyen terrort indított útnak.A végzettség nem biztosíték.De ha már itt tartunk, akkor Himmler is kiemelkedő, kiváló tanuló volt az iskolában...


"annál magasabb az EU támogatottsága."


Bocsi, de ezt az EU-t én nem nagyon tudom támogatni (pedig nem vagyok se EurÓPai EgYeSÜLt ÁLLaMoKaT-fan, se euroszkeptikus, csak szerintem az eléggé sz*r, hogy az EU vezetőjére senki sem szavazott soha, hogy oda kerüljön, abba a pozícióba, ahol most van.Köszi, de ebből az ajrópából én nem kérek, ahol néhány német autógyárért elnéznek minden korrupciót, de azért másnap jól számonkérik (persze csak szóban) ejnyézve az illiberalizmust.Köszi, de ebből az eu-ból nem kérek, sőt, inkább bőven el is kap a hányinger.


2 nyelven beszélek a magyar mellett (ezen kívül egyet most tanulok), önálló erőből tettem szert saját ingatlanra, autóra, és a családalapítástól vagyok pár hónapra, holott érettségim sincs, szabadidőmben pedig rengeteget olvasok.

2019. dec. 21. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#8 a szavazókról volt szó, nem a magyar vezetőkről, akik amúgy, korrupcióval végezték el a "legjobb" magyar egyetemeket (apu pártfunkcionárius, gyerek is jó KISZ tag, uram-bátyám, felsőbb utasítás, hogy engedjék át, stb), amik amúgy is ürülékek, mivel az egész magyar felső oktatás (is) az.
2019. dec. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyébként azért kell nekik, mert a kötelezettségek nem kellenek, de az előnyök azért jöhetnek...
2019. dec. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azert remelem az EU-nak lesz anny töke, hogy nem engedi a vammentesseget, mert ez egyertelmuen a pozitivumok kicseresznyezgeteset jelenteni, es elinditana a domino effektet a tobbi EU-szkeptikus tagallamban.
2019. dec. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!