Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hazaárulásnak számít-e?

Hazaárulásnak számít-e?

Figyelt kérdés

18 éves magyar állampolgár vagyok. Nagyon érdekel az Egyesült Államok történelme, kultúrája, ételek, italok egyszóval minden aminek köze van az U.S.A-nak és fordítva.

Ez elég szűkös téma szokott lenni, már sokszor nekem ugrottak -szóban természetesen- az ötlet miatt, de nekem az elsődleges célom, hogy Amerikai állampolgár lehessek, ott dolgozhassak, élhessek, családot alapíthassak. Nem azt szeretném tudni, hogy ezt hogyan valósíthatom meg, ezt már tudom kívülről, belülről, hogy miket kell elíntézni, mennyi időbe tellik, milyen feltételei vannak, dokumentumok benyújtása, eskütétel, előtte zöldkártya, 5 év feltétel, kivételes esetben 3 stb, stb. Egyszóval nem azért vagyok itt, hogy erről kérdezzek.


Maga a kérdés az lenne, hogy HA(!) én benyújtanám a papírt a jelenkezéssel az Egyesült Államok hadseregébe, azt itt Magyarországon milyen néven venné a kormány? Ez nem számít hazaárulásnak tudtommal, de valószínűleg itt vannak okosabbak nálam, az ő véleményükre lennék kíváncsi!

A kedves válaszolóknak köszönök mindent. Szép napot!



2020. jan. 18. 10:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
56%
Az amerikai hadsereg nem a francia idegen légió, hogy bárki jelentkezhet.
2020. jan. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Ezt én is tudom. Az volt a kérdés, hogy - ismétlem - Hazaárulásnak számít-e?. Egyébként leírhatom a kedvedért mibe tellik jelentkezni, de az elég

sok időmet elvenné.

2020. jan. 18. 11:11
 3/12 anonim ***** válasza:
73%
Mivel az USA szövetségesünk ezért nem számít annak
2020. jan. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
77%

Ezt a saját értékrended alapján döntsd el, ne más véleménye számítson.

Egyébként szerintem nem. "A hazaárulás az adott nemzet biztonsága ellen saját állampolgára(i) által elkövetett bűncselekmény."

Esetleg ha kitörne egy háború, amiben USA és Magyarország ellentétes oldalon állna (amire nem látok sok esélyt), akkor lehetséges.

2020. jan. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
15%
A kérdező ne amerikába hanem izraelbe repüljön ki,úgyis onnan irányitanak minden amerikai elnököt,meg az amcsi hadsereget is.
2020. jan. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
51%

A hazaárulás az telesen más kategória, békeidőkben legfeljebb úgy árulhatnál hazát ha pld. a Honvédségnek dolgoznál civilként vagy katonaként és titkokat kotyognál ki külföldi hírszerzőknek.

Az USA hadserege szövetséges haderő, legálisan dolgozhatsz náluk, míg például a francia idegenlégióban vagy pld az ukrán fegyveres erőknél nem.

2020. jan. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
25%
Nem az amcsik a kedvenceim, de keresztény ország mint Magyarország is. Akkor ha nem felejted el honnan jöttél, és teszel a hazádért is, nem szégyelled hogy magyar vagy akkor nincs gond. Minél több nyelvet beszélsz annál többet érsz, de anyanyelvedből és hazádból csak egy van.
2020. jan. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Na köszönöm szépen. Nem vagyok Patriotista bevallom, de Keresztény Katolikus. Köszönöm az értelmes válaszokat srácok!

További szép estét!

2020. jan. 18. 17:47
 9/12 anonim ***** válasza:
13%

A Btk alapján ez a hazaárulás:


"Az a magyar állampolgár, aki Magyarország függetlenségének, területi épségének vagy alkotmányos rendjének megsértése céljából külföldi kormánnyal vagy külföldi szervezettel kapcsolatot vesz fel vagy tart fenn, bűntett miatt öt évtől tizenöt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."


Mivel ezt nem követed el, az elképzelésed csak egy megvalósíthatatlan tini álom. ..de ha megvalósul, akkor sem bűncselekmény.

2020. jan. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
13%
Kérdezőnek: remélem hűségszegő sem vagy és nem szégyelled hovatartozásod.
2020. jan. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!