Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A vidéki Franciaország valóban...

A vidéki Franciaország valóban fejletlenebb lenne, mint Észak-Olaszország?

Figyelt kérdés

Én mindig Franciaországot hittem az egyértelműen fejlettebbnek, hiszen egy nagyhatalomról van szó, ráadásul a városok sokkal rendezettebbnek, ápoltabbnak tűnnek, ahol kevesebb a romos épület például.


Aztán megtaláltam ezt a Wikipédia-szócikket:

[link]

A térkép alapján jól látszik, hogy Észak-Olaszország területe végig kék, amely a magas fejlettséget jelöli, Franciaországban pedig mindössze két ilyen régió van: a magasan fejlett Île-de-France és az annál valamivel kevésbé fejlett Rhône-Alpes. Ezek szerint nagyjából csak ez a két régió húzza előre Franciaországot? A többi régió közel se számít fejlettnek?


Olaszország legfejlettebb régiói:

Bolzano - 42 900 EUR/fő

Lombardia - 38 500 EUR/fő

Trento - 36 600 EUR/fő

Emilia-Romagna - 35 800 EUR/fő

Valle d'Aosta - 35 700 EUR/fő

Veneto - 33 500 EUR/fő

Lazio - 33 200 EUR/fő

Liguria - 32 000 EUR/fő

Friuli-Venezia Giulia - 31 400 EUR/fő

Toscana - 30 900 EUR/fő

Piemonte - 30 700 EUR/fő


Ezzel szemben Franciaország 10 legfejlettebb területe:

Île-de-France - 53 100 EUR/fő (aránytalanul fejlett az ország többi részéhez képest)

Rhône-Alpes - 30 000 EUR/fő

Provence-Alpes-Côte d'Azur - 28 100 EUR/fő

Midi-Pyrénées - 27 900 EUR/fő

Alsace - 27 700 EUR/fő

Pays de la Loire - 27 000 EUR/fő

Aquitaine - 27 000 EUR/fő

Haute-Normandie - 26 100 EUR

Bretagne - 26 000 EUR

Auvergne - 25 800 EUR


Összességében tehát lehet, hogy Franciaország fejlettebb, mert felhúzza az extrém gazdag Île-de-France, de a vidéki Franciaország nyugati viszonylatban egészen elmaradottnak tűnik (Németországhoz képest a lemaradás óriási, de még Észak-Olaszország is jobban teljesítőnek látszik).



2020. febr. 12. 20:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Amennyire tudom, ez a szín a gazdasági teljesítményt adja vissza, nem de facto a fejlettséget. Nyilván a húzó ipari városok ebben leverik a vidéket, főleg ha egymás hegyén-hátán vannak, mint a nevezett régiókban.
2020. febr. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Dolgoztam észak franciaországban. Az ottani francia kollegák egy része (beleértve a főnökünket is) 500-800 kilométerre lakott onnan, valóban óriási a lemaradás
2020. febr. 13. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Franciaország koszos, Észak Olaszország pedig pont olyan, mint Svájc.
2023. aug. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!