Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A diktátorok miért dicsőítteti...

A diktátorok miért dicsőíttetik magukat, amikor ők is tudják, hogy kamu az egész?

Figyelt kérdés

Érthetőbben leírva:

Például Sztálin. Nagyon kevés olyan család volt, akit nem érintettek Sztálin intézkedései, és aki nem veszített el valakit a rokonságból miatta.

Sztálin ennek ellenére nagyon erős személyi kultuszt épített ki, tulajdonképpen mire 70 éves lett, már szinte Istent csináltatott magából.


De mire jó ez, ha az ilyen diktátorok ugyanúgy tudják, hogy kamu, hazugság az egész, és a nép erre van kényszerítve?

Miért szeretik magukat dicsőíttetni, amikor ők is tisztában vannak vele, hogy ez elnyomásból, megfélemlítésből, kényszerből történik?


Vagy el is hiszik egy időután, hogy a nép imádja őket?


Ha engem dicsőítene valaki kényszerből, nekem ez ugyanúgy nem esne jól, mert én is tisztában lennék vele, hogy hazugság és látszat az egész.


Mi értelme van ennek?



2020. márc. 21. 19:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Elhiszik hogy a nép imádja őket. De még ha nem is hiszik el, akkor is ez kell csinálniuk, a népet etetni, a birkákat, mert így nem lázadnak fel.
2020. márc. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Sztálin népszerűsége egyre nő.Egyébként az hogy honvédő háború mond neked valamit?
2020. márc. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Jólesik nekik, hogy sztároltatják őket. XD


Meg hát egy idő után valószínűleg fejükbe száll a dicsőség is...

2020. júl. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!