Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mihez képest van sok beteg...

Mihez képest van sok beteg most a korona vírussal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Hol találok hiteles adatokat arra vonatkozóan hogy pl hogy db beteg volt egyes országokban tavaly vagy akaár évekkel ezelőtt ez idő tájt meg hogy hányan haltak meg?

Ezekről miért nem beszélnek a médiában? Nyakra aszra csak arról van szó hogy hány ezer fertőzött meg hány száz halott...oké.. De most ez a szám hogyan viszonyul ahhoz amikor nincsen világjárvány?

Még mielőtt valaki megvádolna vele hogy nem veszem komolyan a vírust üzenem hogy ez nem igaz mert itthonról dolgozom, és igyekszem mindent betartani amit a hatóságok kérnek. Csak szeretném szám szerint is látni hogy mennyire rossz a helyzet.

Csak


2020. márc. 24. 19:54
 1/5 anonim ***** válasza:

A ksh oldalain, a stadat kimutatásokban is találhatsz adatokat, de kereshetsz másféle infókat is. Neked kell megkeresni amire kíváncsi vagy, mert sok külön helyről kell ehhez összeszedni az adatokat,.

Olyan összesítések szoktak csak megjelenni, hogy hány betegéjszaka volt az egyes kórházakban, vagy adott évben mennyi volt az influenzások becsült száma, mennyi a ráfordítása az egészségügynek, halálozási számok stb.

A halálozások számáról van itt egy, de csak 2019 végéig van benne adat:

[link]

Ez meg a halálozások főbb okok szerint, de egybe van számolva "fertőzőek és élősdiek okozta betegségek" csoportba minden ilyesmi:

[link]

2020. márc. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

[link]


kb.-ra jók a számok amiket én néztem, nem jöttem rá hogy lehet keresni de ha átírod az országnevet akkor úgy meg tudsz más országokat is nézni.


Amúgy meg ahhoz képest sok a beteg, hogy máskor mennyi volt(zérus). A nagy beszarás amiatt van, hogy ezt a vírust elméletileg mindenki el tudja kapni és ha rövid idő alatt szalad át a népességen akkor nem tudják a kórházak tartani a lépést.

2020. márc. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És mi van ha sokkal több a fertőzött mint amit diagnosztizáltak, sok emberen talán már át is ment a vírus és nem is tud róla..ez nagyban befolyásolná a veszélyességét nem? Úgy értem: Ha csak azoknál diagnosztizálják akiknél komolyabb tüneteket jelentkeznek akkor sokkal rosszabb képet fest le mintha tudnák hogy sokkal több beteg van sokkal több emberen átment már mint gondolják, szóval kisebb eséllyel fogja tudni túlterhelni a kórházakat.
2020. márc. 24. 20:20
 4/5 anonim ***** válasza:
Csakhogy azokról, akiken tünetmentesen, vagy enyhe tünetekkel átment sose fog kiderülni, hogy fertőzöttek voltak.
2020. márc. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
De valószínűbb hogy így van mint hogy nem így van. Mivel egy fiatal egészséges emberben ez nem fog kárt tenni. (persze biztos van hír arról hogy valaki ígyis belehalt) de szerintem ezek az esetek elenyészőek.
2020. márc. 24. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!