Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ukrajnában az ukrán mellett...

Ukrajnában az ukrán mellett oroszul is beszél majdnem mindenki?

Figyelt kérdés
2020. márc. 28. 23:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%

Da.

Tsak nyem anyjállott.

2020. márc. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem teljesen. Az ukrán lakosság kb. 30% beszél "hivatalosan" oroszul, azok közül is legtöbben a dél-keleti régiókban. Viszont, mivel a két nyelv sok dologban megeggyezik, ezért sok ukrán, aki nem is tanult oroszt is megérti a nyelvet. Vannak ismerőseim, akik életükben nem tanultak oroszt mégis probléma nélkül olvasnak orosz hírportálokat, újságot stb.
2020. márc. 28. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
78%

Én tavaly decemberben voltam 2 hétig, de ukrán szót alig hallottam 😁 viszont a feliratok, tv stb. ukránul van.

Éjszakai bárokban viszont nem ajánlott, ismerősöm szerint megvernek ha oroszul szolalsz meg. Elég groteszk :D miközben az utcán mindenki oroszul beszél

2020. márc. 28. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
82%

igen


csak a 1 bites mélyukrán nácik nem akarnak megszóllalni ill nem szeretik az orosz nyelvet

2020. márc. 29. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem olyan nagy cucc, hasonló a két nyelv
2020. márc. 29. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem is beszélik, de megértik.
2020. márc. 29. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
70%

"Vannak ismerőseim, akik életükben nem tanultak oroszt mégis probléma nélkül olvasnak orosz hírportálokat, újságot stb."


Azért ezt kétlem, az ukrán nyelv közelebb van a lengyelhez mint az oroszhoz, az oroszból mindenféle tudás nélkül kb 50%-ot értenek meg. Az ismerőseidre biztos ráragadt orosz tudás valahonnan, mert ott minden nap találkozhatnak a nyelvvel és ezért érti az orosz nyelvű újságokat.

2020. márc. 29. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
68%
#7 Ez nem igaz. Van olyan ukrán kollégám, aki rendszeresen orosz nyelvű tanvideókat néz, mert jobban megérti, mint az angolt. Soha nem tanult direktben oroszul.
2020. márc. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
9%

"Ez nem igaz. Van olyan ukrán kollégám, aki rendszeresen orosz nyelvű tanvideókat néz, mert jobban megérti, mint az angolt. Soha nem tanult direktben oroszul."


Én meg sose tanultam angolul és mégis megértem az angol szövegeket, simán amiatt mert olyan elterjedt nyelv hogy az évek múltán rámrakódott annyi. Egyáltalán nem olyan meglepő hogy egy ukrán megérti az oroszt hiszen az országba ez a nyelv elég elterjedt és minden nap találkozik vele. De csak ukrán nyelvtudással kb 50%-át értik az orosznak, a lengyel nyelvhez meg közelebb is van az ukrán.

2020. márc. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

9# Ennek a fordítottjára mondok példát: én oroszul beszélek és egy kukkot nem tanultam ukránul, és kb. 50-70%-át értem meg, és nem is bírom sokáig hallgatni mert olyan mint valami veszettül durva tájszólás :D (Nyilván nem az, csak az az élményem van, mikor hallom)


Az angol megértéséhez viszont kellenek a "rárakódás" évei, mert a magyarból semmiképpen nem következik az angol, míg az orosz-ukrán nyelvek esetében van egy igen nagy közös halmaz, ami nagy vonalakban egyezik

2020. márc. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!